MOBIL.sk MOBIL.sk

Smartfóny Pixel 4 majú skvelú funkciu, ktorú by mal obsahovať každý mobil!
zdroj: Google

Smartfóny Pixel 4 majú skvelú funkciu, ktorú by mal obsahovať každý mobil!

Ak ste typ človeka, ktorý už pomaly zabudol, ako vyzerá poznámkový blok a všetko si zaznamenáva do svojho smartfónu, určite by ste uvítali novú funkciu v Pixeloch 4. Ich aplikácia Recorder totiž dokáže automaticky prepisovať reč v reálnom čase a bez pripojenia k internetu.

Poznáte to... Nechce sa vám robiť si ručne poznámky, tak si do nahrávača hlasu v smartfóne nahráte svoje aktuálne myšlienky, znenie zaujímavej prednášky alebo dôležitý biznis rozhovor. Následné získavanie informácií z nahrávok však často býva nepraktické a zdĺhavé. Snažíte sa spomenúť si, v ktorej minúte sa o čom konkrétne rozprávalo a strávite nad tým hromadu času. 

Presne toto by chcela spoločnosť Google zmeniť. Spolu s čerstvo predstavenými smartfónmi Pixel 4 a Pixel 4 XL nám priniesli aj novú exkluzívnu aplikáciu Recorder. Vo svojej podstate ide o diktafón, aký nájdete snáď v každom smartfóne, avšak prináša množstvo pokročilých a užitočných funkcií.

zdroj: Google

V prvom rade je to možnosť automatického prepisu vašich nahrávok. Ani to samo o sebe nie je žiadnou veľkou novinkou, spoločnosť to však posunula o level vyššie. Samotný prepis prebieha v reálnom čase a nepotrebujete naň byť online. Dáta sa neposielajú na internet, ale celá mágia prebieha priamo v zariadení, vďaka novému modelu spracovania jazyka, ktorý sa Googlu podarilo zmenšiť, takže ho dokázal napchať priamo do smartfónu.

Google demonštroval presnosť svojej novej aplikácie priamo na pódiu počas predstavovania Pixelov 4. Recorder odviedol veľmi dobrú prácu – slová rozoznával bez chýb a problémy mu nerobilo ani spájanie ich do viet. Okrem samotného rozpoznávania hlasu dokáže appka identifikovať aj konkrétne zvuky ako napríklad potlesk či prehrávanie hudby. Vďaka tomu môžete v svojich nahrávkach pohodlne vyhľadávať. 

zdroj: @Google | twitter.com

Google Recorder je zatiaľ dostupný len v Angličtine, čo je trochu škoda. Spoločnosť ale sľúbila, že v budúcnosti sa dočkáme aj ďalších jazykov – uvidíme či medzi nimi bude aj Slovenčina.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio