MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram umožní používateľom väčšiu kontrolu nad osobnými dátami
zdroj: MOBIL.sk

Instagram umožní používateľom väčšiu kontrolu nad osobnými dátami

Instagram pridáva ďalšiu funkciu, ktorá má napomôcť lepšej správe osobných dát.

Sociálna sieť Instagram sa konečne rozhodla pridať funkciu, prostredníctvom ktorej môžu používatelia kontrolovať osobné dáta. Aplikácie tretích strán pripojené do Instagramu si totiž často pýtajú rôzne povolenia používať vaše súkromné dáta a vy to pravdepodobne odignorujete, aby ste sa cez tento proces rýchlo preniesli.

Takto prepojený účet, web či aplikácia tak môže získavať množstvo dát o vašej osobe, ktoré takto môže využiť vo svoj prospech. To by sa v budúcnosti malo stať minulosťou, a po tom, čo službu prestanete používať alebo jednoducho zmeníte názor, si budete môcť v nastaveniach toto zdieľanie dát s konkrétnymi službami vypnúť.

V Instagrame postačí zájsť do menu Nastavení - Zabezpečenie - Aplikácie a weby. Tu nájdete zoznam aplikácií, ktorým ste povolili prístup ku svojim informáciám a následne môžete jednotlivým službám tento prístup odobrať. Nová funkcia sa bude k používateľom dostávať po vlnách počas nasledujúcich 6 mesiacov.

V minulosti bol v tomto smere zrejme najväčším škandálom únik dát používateľov Facebooku cez spoločnosť Cambridge Analytica, prostredníctvom ktorej uniklo množstvo dát bez vedomia desiatok miliónov používateľov. Tieto dáta potom boli použité na lepšie zacielenie rôznej (aj politickej) reklamy. Facebook už túto funkciu vo svojej aplikácii má.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio