MOBIL.sk MOBIL.sk

Google Pixel 4 a Pixel 4 XL: Nové nadupané smartfóny od Google s radarom
zdroj: Google Pixel 4 / Google

Google Pixel 4 a Pixel 4 XL: Nové nadupané smartfóny od Google s radarom

Spoločnosť Google predstavila nové modely svojich smartfónov Pixel 4 a Pixel 4 XL. Na záver roku 2019 tak ako jeden z posledných výrobcov ukazuje svoju predstavu o dokonalých smartfónoch s Androidom.

Pixel 4 prichádza s 5,7-palcovým displejom a rozlíšením 1080p+, kým väčší model 4 XL ponúka rozlíšenie 6,3 palca s rozlíšením QHD+. Pomer strán displeja je 19:9 a na vrchnej strane nájdeme trochu väčšie čelo displeja, kde sú umiestnené senzory a kamerky. Táto generácia sa už výrezom v displeji vyhla a to je dobre, pretože výrezy na pixeloch patrili k tým najväčším (a najnevzhľadnejším).

google pixel 4 xl
Google Pixel 4 a Pixel 4 XL / Google

Nový Smooth displej je technológie OLED a má zaujímavú schopnosť. Pokiaľ ho používate, dokáže obraz obnovovať frekvenciou až 90 Hz, takže prostredie, videá či hry budú extrémne plynulé. V čase, keď sa na obrazovke nič nedeje, bude obnovovacia frekvencia znížená na štandardných 60 Hz, aby sa šetrila batéria smartfónov.

Mimochodom, keď už sme pri batérii, menší z dvojice dostal do vienka batériu s kapacitou 2800 mAh. Batéria väčšieho Pixelu 4 XL je však výrazne vyššia - 3700 mAh. Smartfóny podporujú 18-wattové rýchlonabíjanie (rýchlonabíjačku nájdete v balení) a bezdrôtové nabíjanie štandardu Qi. Pokiaľ modely položíte na bezdrôtovú nabíjačku, aktivuje sa v smartfónoch tzv. Ambient mód, ktorý ich zmení na smart displeje so zapnutým hlasovým asistentom.

google pixel 4 xl
Fotoaparát nových pixelov 4 a 4 XL od Google ukrýva štandardný objektív, teleobjektív, senzor hĺbky a radar Soli / Google

Ak sa na nové Pixely pozrieme zozadu, nedá nám nespomenúť si na nové iPhony 11 Pro. Umiestnenie fotoaparátov je totožné, len ich výbava nie. Pixely majú hlavný senzor s rozlíšením 12 megapixelov a výbornou svetelnosťou f/1.7. To čo z nich však (pravdepodobne) urobí výborné fotosmartfóny bude nové neurónové spracovanie obrazu Pixel Neural Core a algoritmy Googlu, ktoré sú (ako už zo skúsenosti vieme) veľmi mocné.

Teleobjektív má rozlíšenie 16 megapixelov a podobne ako predchádzajúci objektív, aj tento je vybavený elektronickou a optickou stabilizáciou obrazu. Teleobjektív vám scénu priblíži 2-krát. Stabilizované videá budete môcť nahrávať v rozlíšení 4K pri 30 snímkoch za sekundu, pričom spomalené slow-mo videá natočíte pri rozlíšení 1080p a 120 snímkoch za sekundu.

google pixel 4 xl
Google Pixel 4 XL / Google

Tretím objektívom je hĺbkový senzor, ktorý zhromažďuje informácie o vzdialenostiach o o fotografovaných objektoch v priestore. Pomáha tak vylepšovať bokeh efekt. Širokouhlý objektív na nových Pixeloch 4 a 4 XL, bohužiaľ, nenájdeme. V mieste, kde je umiestnený fotoaparát však na nás okrem LED blesku žmurká ešte jeden otvor. Je ním radar Soli. Ten bude slúžiť na ovládanie smartfónu gestami.

Pixely bude poháňať čip Qualcomm Snapdragon 855 v spojení so 6 GB RAM. Základný modely oboch smartfónov spoločnosť Google osadí 64 GB, no zákazníci si budú môcť zakúpiť aj verziu so 128 GB úložiskom. Trochu je škoda, že Google do zariadení neumiestnil slot pre pamäťové karty. Záujemcovia si tak budú musieť vystačiť s maximálnou kapaitou 128 GB. Jedným dychom však dodávame, že Google rieši veľa vecí prostredníctvom svojich cloudových služieb, takže by to nemusel byť problém.

google pixel 4 xl
Zadná strana nových Pixelov od Google pripomína posledné iPhony / Google

Podpora dualSIM (eSIM + nanoSIM) poteší všetkých majiteľov viacerých čísel. Smartfóny sú štandardne vybavené certifikátom odolnosti IP68 a stereo reproduktormi. Začnú sa predávať USA a Európe už 22. októbra v čiernej, bielej a netradičnej oranžovej farbe. Cena Google Pixelu 4 bude začínať na 799 USD za 64 GB model a Pixel 4 XL s rovnakým úložiskom bude stáť 899 USD. Drahšie verzie budú o 100 dolárov drahšie. Ceny sú uvádzané bez dane takže u nás budú zrejme o trochu vyššie.

zdroj: Google

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio