MOBIL.sk MOBIL.sk

Už aj Google bude mať vlastné bezdrôtové slúchadlá po vzore Apple AirPods
zdroj: Google

Už aj Google bude mať vlastné bezdrôtové slúchadlá po vzore Apple AirPods

Google nám na včerajšom evente predstavil nové slúchadlá s názvom Google Pixel Buds. Ide o prvé slúchadlá tejto spoločnosti, ktoré ponúkajú „skutočne bezdrôtové“ pripojenie – teda bez akýchkoľvek káblov a s nabíjacou krabičkou, podobne ako Apple AirPods od Apple.

Slúchadlá majú okrúhly tvar s gumenou špičkou, ktorá presne zapadne do vášho ucha. Google sľubuje, že vďaka tomu dokážu ponúknuť skvelú kvalitu zvuku s dobrým izolovaním vonkajšieho hluku a zlepšenou basovou odozvou. Na druhej strane v nich ale nechali špeciálny otvor, ktorý umožňuje preniknutie „správneho množstva“ okolitého hluku, aby ste si uvedomovali svoje okolie. 

Zaujímavá funkcia v súvislosti s vašim okolím je automatické nastavenie hlasitosti, podľa toho, v akom hlasnom prostredí sa nachádzate. To znamená, že ak vyjdete z tichej kaviarne na ulicu plnú áut, automaticky sa zvýši ich hlasitosť. 

Nové Pixel Buds zaujmú výnimočným dosahom pripojenia. Google sľubuje, že dokážu udržať spojenie až na vzdialenosť 110 metrov v otvorenom prostredí. Pri prehrávaní hudby v dome majú dosah až cez tri izby, čo sú naozaj slušné čísla, ktorými by mohli prekonať väčšinu konkurencie. Výdrž batérie by sme mohli označiť za lepší priemer – slúchadlá zvládnu 5 hodín prehrávania hudby, spolu s nabíjacou krabičkou až 24 hodín. 

Nikoho zrejme neprekvapí, že slúchadlá sú špeciálne navrhnuté a prepojené s Google Assistantom. Ten je vám k dispozícii kedykoľvek, stačí ak poviete hlasový povel „Hey Google“ a automaticky sa zapne. Následne mu už môžete zadať akýkoľvek pokyn od predpovede počasia až po preklad cez Google Translate v reálnom čase. 

Google plánuje začať s predajom svojich nových slúchadiel až na jar 2020. Ich cena bude 179 dolárov, to je v prepočte 160 eur. Vybrať si môžete medzi štyrmi farbami – čierna, biela, oranžová a mätová.

zdroj: Made by Google | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio