MOBIL.sk MOBIL.sk

Pixelbook GO je nový Chromebook od Google s lákavou cenou a 12 hodinovou výdržou
zdroj: Google

Pixelbook GO je nový Chromebook od Google s lákavou cenou a 12 hodinovou výdržou

Google nám včera spolu s dlho očakávanými high-end smartfónmi Pixel 4 a Pixel 4 XL predstavil aj svoj nový Chromebook. Ten je výnimočný najmä vďaka cene – spoločnosť nám totiž po prvýkrát priniesla Chromebook s rozumnou cenovkou vhodný aj pre menej náročných užívateľov.

Nový Pixelbook Go sa snaží zaujať najmä svojou malou veľkosťou, čistým dizajnom a samozrejme – nižšou cenou v porovnaní s doterajšími Chromebookmi od Google. Oproti nim sa však odlišuje vo viacerých oblastiach od dizajnu až po celkovú filozofiu. Dizajnéri napríklad prerobili kompletný výzor, ktorý sa už na staršie Chromebooky veľmi nepodobá a skôr sa približuje MacBookom.

zdroj: Google

Zmena nastala aj v samotnej obrazovke – Pixelbook Go už nemá otočnú 360 stupňovú obrazovku, ale Google radšej stavil na tradičnejší dizajn laptopu s fixnou obrazovkou. Tá je ale stále dotyková, takže určité výhody 2v1 zariadenia môžete stále využívať. Keď sme už pri tej obrazovke, displej laptopu má uhlopriečku 13,3 palcov. Jeho hmotnosť je len niečo okolo jedného kilogramu a v najširšom bode má hrúbku 13mm. 

Chromebook Go sa môže pochváliť aj nadštandardnou výdržou batérie. V porovnaní s pôvodným Pixelbook má o 15% väčšiu batériu a vďaka tomu by mal vydržať až 12 hodín používania. S originálnou nabíjačkou dokážete dostať už po 20 minútach nabíjania 2 hodiny výdrže batérie. Dobrá výdrž v kombinácií s nízkou hmotnosťou z neho robí ideálne zariadenie na prenášanie a cesty.

zdroj: Google

Nový notebook má pomerne obmedzené možnosti pripojenia - obsahuje jeden konektor na slúchadlá a iba dva USB-C porty. Nemôžeme sa tomu ale veľmi čudovať – koniec koncov, podobné ľahké a tenké laptopy toho málokedy ponúkajú viac.

Pixelbook Go bude dostupný v mnohých variantoch. Vybrať si môžete medzi procesormi od Intelu – Core m3, i5 a i7. Vnútorná pamäť môže byť 64GB až 256GB a pamäť RAM môže mať od 8GB až po 16GB. Najlacnejšia verzia s 1080p obrazovkou, Core m3 procesorom, 8GB RAMkou a 64GB pamäťou sa bude predávať za 649 dolárov, teda 590 eur. Najdrahšia konfigurácia s 4K displejom bude stáť 1399 dolárov, teda v prepočte 1270 eur.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio