MOBIL.sk MOBIL.sk

Tri vybavené čínske novinky s nízkou cenou prichádzajú do Európy
zdroj: Realme

Tri vybavené čínske novinky s nízkou cenou prichádzajú do Európy

Výrobca smartfónov Realme predstavuje tri novinky, ktoré to majú namierené aj do Európy.

Značka Realme patrí k najväčším čínskym výrobcom. Ide o subznačku výrobcu Oppo, ktorý spolu s menami ako Vivo alebo OnePlus patri do technologickej skupiny BBK Electronics. Kým model Realme X2 Pro, ktorý bol dnes predstavený v Číne, mieri na tie najvyššie miesta, Realme 5 Pro či Realme X2 mu budú sekundovať ako modely strednej triedy. Najlepšie na tom celom je, že Realme bude okrem domácej Číny tieto smartfóny predávať aj v Európe.

Realme X2 Pro

Najvybavenejší z trojice prichádza so 6,5-palcovým "Fluid" Super AMOLED displejom s rozlíšením FHD+. Pod displejom nájdeme prepracovanú čítačku odltačkov prstov ponúkajúcu údajne rýchlejšie odomykanie smartfónu ako sme pri tejto technológii zvyknutí. Procesorom je najrýchlejší komerčný procesor súčasnosti Snapdragon 855+, ktorý je doplnený o 6, 8 alebo 12 GB RAM. Základný model bude mať 64 GB vnútornej pamäte, ten vybavenejší 128 GB alebo 256 GB úložiska. Horšou správou je, že v Realme sa rozhodli nezahrnúť slot na pamäťové karty. Potencionálny záujemcovia by na to teda mali myslieť.

realme x2 pro
Vlajková loď Realme X2 Pro má skvelú výbavu a cenu, ktorú jej oponenti môžu iba ticho závidieť / Realme

Na zadnej strane sa vynímajú štyri objektívy fotoaparátu. Okrem 64-megapixelového hlavného objektívu tu nájdeme aj 13-megapixelový teleobjektív, širokouhlý objektív s rozlíšením 8 megapixelov či 2 megapixelový senzor hĺbky. Batéria zariadenia navnadzuje kapacitou 4000 mAh a 50-wattovým rýchlonabíjaním SuperVOOC s podporou technológie Quick Charge od Qualcommu. Operačným systémom po uvedení na trh bude Androi 9 Pie s grafickou nadstavbou ColorOS 6.1.

Skvelou správou budú ceny zariadenia. Za základný model Realme X2 Pro (6 GB/64 GB) zaplatíte iba 399 €. Za vybavenejší s pamäťou 8 GB/128 GB si výrobca vypýta 449 € a pre maximalistou bude dostupná verzia 12 GB/256 GB za fantastických 499 €. Konkurencia by sa z takejto cenotvorby mohla poučiť. Realme X2 Pro bude dostupný začiatkom novembra.

Realme X2

Realme X2 je odľahčenou verziou vlajkovej lode, ktorá prináša niekoľko kompromisov. Nájdeme medzi nimi 6,4-palcový Super AMOLED displejs FHD+ rozlíšením. Fotoaparáty sú rovnako 4 ako v predchádzajúcom prípade, ale kompromisy sa robili v oblasti ich rozlíšenia (64 MP + 8 MP + 2 MP + 2 MP).

realme x2
Ak nepotrebujete úplne to najlepšie a poteší vás nižšia cena, Realme X2 je smartfónom práve pre vás / Realme

Vo vnútri zariadenia na nás čaká čip Snapdragon 730 doplnený 8 GB RAM a 128 GB vnätornej pamäte. 4000 mAh batériu dokážete nabíjať už "len" 30-wattovým rýchlonabíjaním (nič si z toho nerobte, spoločnosť Apple toto neponúka ani pri najdrachšom iPhone). Toto všetko získa človek za príjemných 300 €. Model X2 bude dostupný už koncom októbra.

Realme 5 Pro

Tretím predstaveným modelom je Realme 5 Pro. Ide o smartfón strednej tiredy s 6,3-palcovým IPS displejom s rozlíšením FHD+. Príjemným faktom je, že aj na najmenej vybavenom modeli z trojice nájdeme 4 objektívy fotoaparátu. Tentoraz kleslo rozlíšenie hlavného senzora na (stále pekných) 48 megapixelov, pričom teleobjektív, širokouhlý objektív a hĺbkový senzor majú rovnaké parametre ako v prípade modelu X2.

realme 5 pro
Realme 5 Pro prináša veľa muziky za veľmi nízku cenu / Realme

Použitým čipom je v tomto prípade Snapdragon 712 SoC v kombe so 4 GB alebo 8 GB RAM. Vnútorná pamäť pre súbory a aplikácie má kapacitu 128 GB. Realme 5 Pro bude dostupný za 199 € v prípade základnej konfigurácie 4 GB/ 128 GB alebo za 249 € za vybavenejší model s 8 GB RAM a 128 GB úložiskom. Tento model bude v obchodoch dostupný už 18. októbra.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio