MOBIL.sk MOBIL.sk

Chystaný iPhone SE 2 bude na pomery Apple extrémne lacný!
zdroj: Ts Designer | youtube.com

Chystaný iPhone SE 2 bude na pomery Apple extrémne lacný!

Zdá sa, že druhá generácia malého iPhonu SE by sa už budúci rok mohla konečne stať realitou. Jeden z najdôveryhodnejších analytikov, Ming-Chi Kuo, nám teraz prezradil, koľko by táto novinka mohla stáť.

Pôvodný iPhone SE nám spoločnosť Apple predstavila ešte v roku 2016 ako menšiu a lacnejšiu alternatívu vlajkových lodí. Aj napriek tomu, že medzi užívateľmi zožal úspech a mnohým zákazníkom sa myšlienka malého iPhonu zapáčila, do dnešného dňa sme sa nedočkali nástupcu. Podľa posledných informácií by sa to ale malo zmeniť už na začiatku budúceho roka, kedy nám kalifornská spoločnosť konečne predstaví iPhone SE 2.

Uznávaný analytik Ming-Chi Kuo, ktorý nám v minulosti priniesol už množstvo presných únikov, teraz prezradil jeho presnú cenu. Podľa neho sa bude iPhone SE 2 predávať za rovnakú cenu ako pôvodný iPhone SE v roku 2016 – 399 dolárov. Za túto cenu sa predával základný 16GB model, 64GB verzia stála o 100 dolárov viac. V Európe si ale budeme musieť za iPhone SE 2 zaplatiť trochu viac. V 2016 u nás stál 16GB iPhone SE 468 eur a 64GB iPhone SE 589 eur.

Pôvodný iPhone SE | zdroj: Apple

Analytik nám zároveň povedal, že iPhone SE 2 bude poháňať najnovší procesor od Apple – A13 Bionic, ktorý bol použitý v iPhonoch 11. Vybavený bude 3GB pamäťou RAM a zákazníci si budú môcť vybrať medzi vnútornou pamäťou 64GB a 128GB. Prísť by mal v troch farbách – šedý, strieborný a červený.

iPhone SE 2 by sa tak mohol stať ideálnym smartfónom pre človeka, ktorý si chce kúpiť nový iPhone, avšak nemôže si dovoliť vlajkové lode s cenou nad 700 eur. Apple by ním mohol posilniť svoju silu v rozvojových krajinách ako napríklad India, kde tvoria smartfóny za viac ako 400 eur len 4% trhu.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio