MOBIL.sk MOBIL.sk

Toto VIDEO musíte vidieť! 100 svietiacich dronov vytvára na oblohe úžasné obrazce
zdroj: Firefly Drone Shows | youtube.com

Toto VIDEO musíte vidieť! 100 svietiacich dronov vytvára na oblohe úžasné obrazce

Drony sa už nevyužívajú len na zachytenie úžasných záberov z vtáčej perspektívy. Naopak, samotné drony môžu vytvárať úžasné farebné divadlo, pri sledovaní ktorého zostanete len v nemom úžase.

S netradičným vizuálnym využitím dronov prišla spoločnosť Firefly Drone Shows založená dvojicou nadšencov do bezpilotných lietadiel. Pomocou množstva svietiacich dronov vytvára na obrazovke úžasné predstavenie. Jednotlivé drony vyzerajú z diaľky ako malé koordinované svetielka, ktoré spolu tvoria fascinujúce obrazce. 

Jedno z ich predstavení si môžete pozrieť na tomto video, ktoré si za pár mesiacov, od kedy je na YouTube pozrelo už 80 tisíc ľudí. Konkrétne na túto choreografiu bolo použitých presne 100 dronov. Všetky pohyby sú vopred naprogramované a synchronizované, aby do seba dokonale zapadali. 

zdroj: Firefly Drone Shows | youtube.com

Drony dokážu takýmto spôsobom vytvoriť takmer akýkoľvek obrazec – stačí, ak ich bude dostatočné množstvo. Minulý rok sa napríklad zúčastnili osláv stého výročia spoločnosti Ford a pomocou dronov dokázali vytvoriť siluetu krajiny USA, nápis „100 rokov“ a dokonca aj 3D obraz pickupu F-150, ktorý prekonával kamenistý terén.

zdroj: Ford Media | youtube.com

Drony sú skvelý spôsob nočnej šou, ktorá predstavuje akúsi alternatívu k tradičným ohňostrojom, ktoré sa hojne využívajú na špeciálnych udalostiach. V porovnaní s nimi sú bezpečnejšie a bez výrazného znečistenia či nadmerného hluku, ktorého sa boja voľne žijúce aj domáce zvieratá. Navyše, podľa slov jedného zo zakladateľov nie sú ani drahšie. Ich cena sa pohybuje na úrovni väčšieho ohňostroja.

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio