MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť OnePlus ukázala nadupaný OnePlus 7T Pro a luxusný model McLaren
zdroj: OnePlus 7T Pro / OnePlus

Spoločnosť OnePlus ukázala nadupaný OnePlus 7T Pro a luxusný model McLaren

Čínska spoločnosť OnePlus včera v Londýne predstavovala svojich zabijákov vlajkových lodí. Model 7T Pro, ktorý je vylepšením modelu OnePlus 7 Pro a tiež špeciálnu edíciu pre milovníkov rýchlosti s názvom OnePlus 7T Pro McLaren Edition.

Aktualizácie hardvéru s prívlastkom "T" prináša spoločnosť OnePlus už niekoľko rokov. Nejedná sa o žiadne extrémne zmeny, len o mierne vylepšenie niektorých špecifikácií, aby modely značky OnePlus stíhali konkurencii. Skromnejší, ale stále skvelo vybavený model OnePlus 7T (bez prívlastku Pro) sa svojho predstavenia dočkal už pred týždňom v Indii, kde spoločnosť OnePlus svojimi modelmi žne úspechy. V Londýne na rad prišli ďalší dvaja páni na holenie, poďme sa teda pozrieť na zmeny, ktoré OnePlus v novinkách ponúka. 

oneplus 7t pro
OnePlus 7T Pro / OnePlus

OnePlus 7T Pro

Novinka oproti predchodcovi neprináša žiadne markatné zmeny v dizajne. Vyzerá jednoducho tak, akoby ste od vlajkovej lode čakali. AMOLED kvalitný displej, ktorý je na krajoch zahnutý a tenké rámčeky okolo neho. Kovový rám a sklenené povrchy z neho robia robustný a luxusne pôsobiaci mobil. Možno by nevyhral anketu o najkrajší mobil vôbec, ale hanbu neurobí. Novinka prichádza v novom farebnom kabáte, ktorý sa nazýva Haze Blue. Ide o matnú modru farbu.

Samotný displej má uhlpopriečku 6,67 palcov a okrem skvelého QHD+ rozlíšenia (3120 x 1440 pixelov) je vybavený aj obnovovacou frekvenciou 90 Hz, čo značí, že jeho používanie bude už na pohľad extrémne komfortné. Hoci sa to nezdá ako veľká vec, rozdiel oproti konkurencii so 60 Hz displejom si určite človek všimne. OnePlus 7T je vybavený aj funkciou Horizon Light, ktoré zo zahnutých bokov displeja urobí LED notifikačnú diódu.

oneplus 7T pro
OnePlus 7T Pro / OnePlus

Novinka príde s operačným systémom OxygenOS založenom na Androide 10 s novými dizajnovými prvkami, animáciami, ikonkami a podobne. Na to, aby všetko plynule šlapalo, vo OnePlus vybavili model 7T Pro procesorom Snapdragon 855+ s 8 GB RAM a 256 GB (UFS 3.0) vnútorného uložiska pre súbory. Smartfón vás teda určite nesklame ani pri náročnejšej činnosti. Aby sa neprehrial, výrobca mu dal do vienka 10-vrstvové chladenie tekutinou, ktoré si pamätáme už z májového modelu 7 Pro.

Fotoaparáty ostali rovnaké ako u predchodcu, čiže hlavný fotoaparát na zadnej strane má 3 objektívy. Primárny so 48-megapixelovým rozlíšením, teleobjektív s rozlíšením 8 megapixelov a 3-násobným zoomom a širokouhlý s rozlíšením 16 megapixelov a zorným uhlom až 117 stupňov. S mobilom je možné fotografovať aj makro snímky so vzdialenosti 2,5 cm od fotografovaného objektu. Selfie kamerka má rozlíšenie 16 megapixelov a vysúva sa z vrchnej strany.

oneplus 7T pro
OnePlus 7T Pro / OnePlus

Model dostal aj stereo reproduktory s technológiou Dolby Atmos, 3,5 mm audio jack konektor však nemá. Určite poteší informácia o batérii s kapacitou 4085 mAh a rýchlonabíjaním Warp Charge 30T, ktoré je až o 23 % rýchlejšie, než predchádzajúca generácia. Z 1 % batérie po 70 % vám táto technológia nabije mobil iba za 30 minút.Za všetky tieto funkcie si spoločnosť OnePlus pýta za model 7T Pro o 50 € viac než za minulý 7 Pro. Celkovo teda za verziu s 8GB RAM a 256 GB pamäte zaplatíte 759 €, čo je na vlajkovú loď veľmi dobrá suma. Smartfón bude dostupný na webe výrobcu už o 6 dní.

oneplus 7t pro mclaren
OnePlus 7T Pro McLaren / OnePlus

OnePlus 7T Pro McLaren Edition

Výrobca na konferencii v Londýne predstavil aj model s prívlastkom McLaren Edition. Ten je v podstate prezlečeným modelom 7T Pro do luxusnejšieho šatu. Jedinou váraunou zmenou v komponentoch je 12 GB LPDDR4X pamäť RAM, čo zaručí extrémnu rýchlosť zariadenia.

McLaren Edition prichádza v zvláštne čirnej farbe kombinovanej s oranžovými odtieňmi. Aj pribalený kábel je oranžový namiesto klasického červeného a v luxusnom balení verzie McLaren Edition nájdete aj ochranné púzdro. Napriek tomu, že ide o prémiovú záležitosť, výrobca si zaň pýta relatívne skromnú sumu 859 €. Spoločnosť Huawei si pýta násobok tejto sumy za smartfón Mate 30 RS vyvinutý v spolupráci so značkou Porsche Design. Tento model sa tiež bude dať kúpiť na webe výrobcu ale až o zhruba mesiac.

oneplus 7T pro mclaren
OnePlus 7T Pro McLaren / OnePlus

Najnovšie z kategórie: OnePlus

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio