MOBIL.sk MOBIL.sk

Nový patent naznačuje dizajn smartfónov Galaxy S11 od Samsungu
zdroj: PhoneArena

Nový patent naznačuje dizajn smartfónov Galaxy S11 od Samsungu

V decembri minulého roka Samsung predstavil dizajn smartfónov s dierou v displeji. Táto funkcia sa však masovo rozšírila až po februárovom uvedení modelov rodiny Galaxy S10. V nasledujúcom období nás čaká vylepšenie, naznačujú patenty.

Web TigerMobiles získal nákresy patentov spoločnosti Samsung, ktoré ukazujú, že nasledujúca generácia "dier" v displeji by mohla obsahovať nie jednu alebo dve kamerky (ako v prípade modelu Galaxy S10+), ale až tri kamerky či iné typy senzorov. O ich špecifikáciách sa síce veľa nevie, ale hovorí sa, že ďalšie miesto by mohlo slúžiť pre ultraširoký objektív alebo by mohlo ísť skrátka o prepracovanú funkciu 3D rozpoznávania tváre ako ju poznáme z iPhonov či z telefónov od spoločnosti Huawei.

patent samsung galaxy
Údajný patentový nákres dier v displeji u smartfónov Galaxy S11 / TigerMobiles

Galaxy S11+ by tak mohol dostať toto vrcholné vyhotovenie selfie kameriek, Galaxy S11 by dostal dve selfie kamerky a Galaxy S11e by si ako najskromnejší model musel vystačiť iba s jednou. Ďalšou dobrou správou je, že hoci Samsung neprichádza každý rok s úplne novým dizajnom, vzhľad svojich zariadení vylepšeuje. Vidieť to môžeme napríklad na extrémne tenkých rámčekoch okolo displeja, ktorým by mala opať zmiznúť nejaká tá desatina milimetra.

galaxy s11 plus vizualizacia
Vizualizácia modelu Galaxy S11+ / PhoneArena

V novinkách údajne nájdeme (zatiaľ nepredstavené) procesory Qualcom Sanpdragon 865, ktorý však bude určiný pre americký trh a Exynos 9830 pre zvyšok sveta. Základné modely by mali mať 8 GB RAM a 128 GB úložiska a lepšie verzie 12 GB RAM a 256 GB úložisko v telefóne. Samsung by s novou generáciou mal v rade Galaxy S11 opäť vylepšiť aj fotoaparáty, o ktorých sme vám priniesli už samostatný článok (prečítate si ho kliknutím na tento odkaz).

samsung galaxy s11
Údajné rozloženie fotoaparátov u modelov Samsung Galaxy S11 / PhoneArena

Inak sa dočkáme štandardne Androidu 10 s grafickou nadstavbou One UI 2.1, podporou 45 W rýchlonabíjania a údajne aj podobnej funkcie ako je Deep Fusion od Apple, ktorá sa stará o ešte lepšie fotografie. Spolu s novými fotografickými čipmi by mali byť nové fotoaparáty schopné zaznamenať oveľa viac detailov na fotografiách a videu.

Samsung v tomto momente vyvíja údajne až štyri modely rodiny Galaxy S11 a až tri z nich by mali dostať (konečne) podporu 5G sietí. Oným nešťastníkom bez 5G bude pravdepodobne najlacnejší S11e. Samsung údajne plánuje svoju tlačovú konferenciu Unpacked na dátum iba niekoľko dní pred veľtrhom MWC 2020 v Barcelone, a to konkrétne na dátum 18. februára 2020. Vizualizácie s možnou podobou zariadenia priniesol web PhoneArena.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio