MOBIL.sk MOBIL.sk

Vrah streamoval svoj strelecký útok v Nemecku na Twitchi! Pozrelo si ho 2200 ľudí
zdroj: pxhere.com

Vrah streamoval svoj strelecký útok v Nemecku na Twitchi! Pozrelo si ho 2200 ľudí

V stredu otriasol nemeckom antisemitský útok pred synagógou v nemeckom meste Halle. Útočník sa najskôr pokúšal dostať do synagógy a neskôr začal strieľať po ľuďoch na ulici. Zabil pritom dvoch ľudí a celý svoj útok naživo streamoval na platforme Twitch, ktorá je známa najmä streamami z hier.

Celé video trvalo takmer 36 minút a útočník mal kameru umiestnenú na svojej prilbe. Bolo na ňom vidno, ako zastrelil jedného muža pri stánku s kebabom a neskôr aj to, ako strieľal po policajnej hliadke. Muž sa s najväčšou pravdepodobnosťou inšpiroval útokom z Nového Zélandu, pri ktorom zabil pravicový extrémista 51 ľudí a všetko naživo streamoval na Facebooku.

Počas samotného útoku sledovalo živé vysielanie naživo päť ľudí. Po skončení sa vysielanie uložilo ako video na Twitch a zostalo tam ešte približne polhodinu. Za ten čas si ho stihlo pozrieť ďalších 2200 ľudí. 

zdroj: @YahooNews | twitter.com

Twitch tvrdí, že aj keď malo video vysoký počet pozretí za krátku dobu, jeho algoritmus ho nijako nepropagoval a nezaradil ho medzi „odporúčané“ videá. Šírili ho medzi sebou samotní užívatelia správami. „Všetky násilné činy berieme mimoriadne vážne,“ hovorí Twitch v oficiálnom vyhlásení. „Naliehavo sme pracovali na odstránení tohto obsahu a natrvalo zablokujeme účty, o ktorých sa zistí, že zverejňovali alebo preposielali obsah tohto ohavného činu.“

Útočníkovým cieľom bolo to, aby sa video čo najviac šírilo a videlo ho čo najviac ľudí. Na jednej strane tým vytvára strach medzi ľuďmi, na druhej sa jeho činom môžu inšpirovať ďalší. Aj preto je nesmierne dôležité, aby sa podobné živé vysielania včas odstránili a stihlo si ich pozrieť čo najmenej ľudí. A samozrejme, aby sme ho ani my, užívatelia, nešírili ďalej.


zdroj: @Rita_Katz | twitter.com

Napríklad taký Facebook pracuje na nových algoritmoch, ktoré by dokázali rozpoznať videá zo streľby a dali sa rýchlo odhaliť. Pracovať na tom začal po tom, čo na ňom útočník v Novom Zélande zdieľal stream z útoku, pri ktorom zabil 51 ľudí. 

Facebook plánuje využívať zábery z kamier umiestnených na policajtoch počas výcviku, aby naučil svoje systému odhaliť videá s násilným obsahom a reálnou streľbou. Práve dostatok vzorových videí a údajov je kľúčové k pochopeniu scén a budúcemu odstraňovaniu nebezpečného obsahu. Twitch oznámil, že video z nemeckého útoku už poslal Facebooku a ďalším veľkým spoločnostiam, aby pomohlo k vývoju takýchto systémov.

zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Ostatné

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio