MOBIL.sk MOBIL.sk

Hipstamatic X Analog Camera: Appka pre milovníkov retro fotografií
zdroj: Hipstamatic

Hipstamatic X Analog Camera: Appka pre milovníkov retro fotografií

Pokiaľ sa zaujímate o retro fotografie a už dlhšiu dobu hľadáte aplikáciu, ktorá by vám za pomoci fotoaparátu v smartfóne dokázala vytvoriť vami požadovaný vzhľad fotografií rokov minulých, už nemusíte hľadať ďalej.

Spoločnosť Hipstamatic je jednou z prvých spoločností, ktorá v minulosti priniesla aplikáciu tohto druhu na úpravu fotografií prostredníctvom filtrov. Jej počiny Hipstamatic (stiahnuť pre iOS), TinType (stiahnuť pre iOS) či Cinematic (stiahnuť pre iOS) sú veľmi dobre známe. Problémom však je, že sú už v základe platené, takže si ich bez platby vopred nevyskúšate.

Na 10. výročie spoločnosti preto značka priniesla novinku Hipstamatic X Analog Camera, ktorá ide na retro úpravu fotografií odlišným štýlom. Hneď po spustení vás privíta retro grafika a retro hudba, ktorá vám vysvetlí základné princípy používania a prevedie vás počiatočným nastavením. Na displeji smartfónu sa zobrazuje zvolený fotoaparát s hľadáčikom, ktorý ešte viac umocňuje prítomnosť starých časov.

hipstamatic lomo photography retro
Hipstamatic

Rôzne efekty a štýly zobrazenia sú tu zastúpené objektívmi, kamerami a typmi filmov, z ktorých si môžete vyberať. Niekoľko z nich je zadarmo, no iné si používateľ musí zaplatiť v podobe členstva v klube. Prvý táždeň je zadarmo, následne si musíte vybrať z mmesačné (5,49 ), ročné (26,99 €) alebo doživotné (229 €) členstov.

hipstamatic x analog retro lomo fotografia
Hipstamatic

Platbou dostanete prístup k viac než sto rôznym fotoaparátom, filmom alebo objektívom, čo sú v podstate rôzne softvérové filtre. Ich kvalita je síce nadpriemerná, ale musíme uznať, že napriek kvalite aplikácie je prémiové členstvo relatívne drahou záležitosťou. Nepríjemnou správou je aj to, že aplikácie od spoločnosti Hipstamatic sú dostupné iba pre operačný systém iOS od Apple.

Pokiaľ by ste radi podobné fotografie vytvárali na Androide alebo len nechcete zbytočne míňať peniaze na prémiovú aplikáciu, môžete siahnuť po niektorej z alternatív. Za všetky uvácdzame Lomograph (stiahnuť pre Android, stiahnuť pre iOS), Pixl-o-matic (stiahnuť pre Android, stiahnuť pre iOS), Vintage Camera (stiahnuť pre Android, stiahnuť pre iOS) alebo Retro Camera (stiahnuť pre Android, stiahnuť pre iOS). Nech už sa rozhodnete pre ktorúkoľvek z týchto aplikácií, želáme vám kreatívneho ducha pri tvorbe!

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio