Mobil.sk Mobil.sk

Call of Duty: Mobile láme svetové rekordy! Za týždeň si ho stiahlo 100 miliónov hráčov
zdroj: callofduty.com

Call of Duty: Mobile láme svetové rekordy! Za týždeň si ho stiahlo 100 miliónov hráčov

Nová strieľačka Call of Duty: Mobile je pre verejnosť dostupná ešte len týždeň, no už prekonáva svetové rekordy. O hru je medzi hráčmi tak obrovský záujem, že prekonala aj hity ako PUBG Mobile či Fortnite.

Spoločnosť Acitivison nám pred týždňom priniesla stabilnú verziu hry Call of Duty určenú pre mobilné zariadenia. Call of Duty: Mobile sa stalo okamžite hitom a v priebehu prvého týždňa nazbieralo viac stiahnutí ako ktorákoľvek mobilná hra v histórii. Podľa analytickej spoločnosti Sensor Tower získala len v priebehu siedmich dní 100 miliónov stiahnutí.

zdroj: callofduty.com

Toto číslo výrazne prekonáva aj úspešné akčné hry ako PUBG či Fortnite, ktoré boli svojho času najúspešnejšie tituly vôbec. PUBG Mobile si za prvý týždeň stiahlo 28 miliónov hráčov, zatiaľ čo mobilnú verziu Fortnite 22,5 miliónov. Treba ale povedať, že prvá spomenutá hra nebola spočiatku predstavená pre toľko trhov ako Call of Duty a Fortnite bol v priebehu prvého týždňa dostupný len pre iOS zariadenia.

Aj napriek tomu sú však tieto čísla pôsobivé. Obzvlášť vzhľadom na to, že nové Call of Duty nebolo spustené na jednom z najväčších trhov – v Číne. Ak sa pozrieme na ostatné štatistiky, 55,7% stiahnutí hry pochádza z iOS zariadení. Vývojárom už stihla zarobiť 17,7 milióna dolárov vďaka nákupom priamo v hre, najviac na ňu zatiaľ minuli v USA – až 43,1 percent. 

zdroj: callofduty.com

Za veľkým úspechom hry stojí značka „Call of Duty,“ ktorá je medzi hráčmi už roky známa. Prináša známe mapy, ktoré poznajú z počítačových hier, plnohodnotný multiplayer s modernými prvkami ako zombie a tiež populárny Battle Royale mód. Pridajte si k tomu nádherne spracovanú grafiku, dobrú ovládateľnosť a máte pred sebou titul, ktorý má ambíciu stať sa najúspešnejšou hrou roku. Ak si ju chcete vyskúšať aj vy, môžete si ju stiahnuť bezplatne pre iOS aj Android zariadenia.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Hry

Pozri viac

Fun rádio