MOBIL.sk MOBIL.sk

Značka Sony nám prezradila, kedy sa dočkáme novej konzoly Playstation 5!
zdroj: letsgodigital.org

Značka Sony nám prezradila, kedy sa dočkáme novej konzoly Playstation 5!

Všetci fanúšikovia herných konzol už pravdepodobne úpenlivo čakajú na príchod novej generácie PlayStation 5. A nemôžeme sa im čudovať. Ak nerátame vylepšenú verziu „Pro,“ posledná generácia, PlayStation 4, bola predstavená pred dlhými šiestimi rokmi a je najvyšší čas prísť s novou konzolou, do ktorej sa premietnu najnovšie technológie a trendy.

O PlayStation 5 sme už čo to počuli – či už z oficiálnych zdrojov alebo ako neoficiálne úniky. Ešte v auguste sa napríklad na povrch dostal nákres toho, ako by nová konzola mohla vyzerať.

V Sony sa teraz rozhodli, že nenechjú svojich fanúšikov v neistote a rovno im prezradia niekoľko dôležitých informácií o tejto pripravovanej novinky. Riaditeľ Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, potvrdil v novom blogovom príspevku, že nová konzola bude niesť názov PlayStation 5 a na trh ju plánujú uviesť počas zimných sviatkov 2020. 

Jim Ryan sa zároveň rozhodol, že nám priblíži jednu z veľkých noviniek nového PlayStationu – vylepšený ovládač. Hlavným cieľom spoločnosti Sony bolo, aby hráči pri hraní zažili lepší pocit „ponorenia“ do hry a viac si ju tak užili.

zdroj: pexels.com

Využívajú na to novú technológiu vibrácii, s ktorou budú hráči cítiť širšiu škálu spätnej väzby – či už pri náraze pretekárskeho auta alebo kopu na futbalovom ihrisku. Hráči dokonca môžu získať prostredníctvom týchto vibrácii pocit z rôznych textúr ako napríklad behania po poli alebo po bahne.

Novinkou budú aj „adaptívne spúšťače,“ ktoré Sony implementovalo do tlačidiel ozančených ako L2 a R2. Vývojári hier budú môcť naprogramovať odpor týchto tlačidiel, vďaka ktorému hráči lepšie pocítia naťahovanie luku alebo akceleráciu terénneho auta cez skalnatý terén. 

Bohužiaľ, nedozvedeli sme sa už to, ako bude nový ovládač vyzerať. Spoločnosť Sony nám zatiaľ nepotvrdila ani výzor samotnej konzoly, takže si zatiaľ musíme vystačiť s neoficiálnymi zdrojmi. Do predstavenia PlayStation 5 ale ešte stále zostáva viac ako rok. V priebehu času sa toho zrejme dozvieme viac.

zdroj: bbc.com

Najnovšie z kategórie: Sony

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio