MOBIL.sk MOBIL.sk

Chystaný smartfón spoločnosti Essential bude veľmi netradičný
zdroj: Project GEM / Essential

Chystaný smartfón spoločnosti Essential bude veľmi netradičný

Spoločnosť Essential nepatrí v našich zemepisných šírkach k najznámejším. Založil ju Andy Rubin, ktorý je tvorcom samotného Androidu. Ich prvým počinom bol Essential Phone, ktorý mal výnimočný dizajn a ako prvý smartfón obsahoval výrez v displeji. Spoločnosť sa po niekoľkých rokoch rozhodla pohnúť vpred.

Firma Essential sa na sociálnych sieťach pochválila projektom, na ktorom momentálne pracuje. Jedná sa o projekt GEM a má to byť ďalší smartfón z dielne tohto alternatívneho výrobcu. Hoci o novinke zatiaľ nevieme takmer nič, zaujme už na prvý pohľad.

Project GEM totiž vyzerá, akoby ste zobrali klasický smartfón a rozsekli ho po dĺžke na polovicu. V rukách tak držíte úzke a dlhé zariadenie svojím tvarom vzdialene pripomínajúce tlačidlové telefóny, ktoré mali kedysi podobný tvar. Používateľské rozhranie je usporiadané vertikálne, rovnako ako tlačidlá a veľké ikony. Zadná strana je lesklá, pričom je smartfón sfarbený do moderných gradientných farieb (zelená, žltá, modrá, červená).

project gem essential
Project GEM / Essential

Zadnej strane dominuje jej veľmi výrazný "hrb" s objektívom fotoaparátu. Ten bude snáď lepší ako v pôvodnom Essential Phone, kde si kvalita fotografií a videí odniesla značnú vlnu kritiky. Pod fotoaparátom vidíme priestor vhradený pravdepodobne pre štandardnú čítačku odtlačkov prstov alebo pre nejaké dotykové tlačidlo.

O niečo tvarovo podobné sa v poslednej dobe snaží aj spoločnosť Sony so svojimi Xperiami. Tie sú relatívne úzke a dlhé s displejmi s pomerom 21:9, čo má zabezpečiť lepšie držanie v rukách a kvalitnejší zážitok pri pozeraní filmov či videí.Podľa magazínu The Verge má byť Project GEM oficiálnym nástupcom pôvodného modelu spoločnosti Essential PH-1.

Do celej témy prináša trochu viac svetla agentúra Bloomberg, ktorá v minulosti písala o tom, ako značka Essential chystá smartfón s malým displejom ovládaný najmä inteligentným asistentom prostredníctvom hlasových povelov. Od spoločnosti Essential vieme priamo len informáciu, že v blízkej budúcnosti sa toho o novinke dozvieme viac, takže musíme čakať.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio