MOBIL.sk MOBIL.sk

Zlé správy pre fanúšikov smartfónov od Google! Pixel 4 bude stáť viac, ako sme čakali
zdroj: Rabbit TV / YouTube

Zlé správy pre fanúšikov smartfónov od Google! Pixel 4 bude stáť viac, ako sme čakali

Predstavenie novej vlajkovej lode od spoločnosti Google sa nám pomaly blíži. Spoločnosť by nám mala ukázať nové smartfóny Pixel 4 a Pixel 4 XL už budúci týždeň a postupne sa na povrch dostávajú nové a nové informácie. Tie najnovšie nás ale veľmi nepotešia.

Evan Blass, vystupujúci na Twitteri pod menom @evleaks, zverejnil ceny pripravovaných Pixelov 4 v Kanade. Ich cena by mala stúpnuť o 50, respektíve 70 kanadských dolárov. Pixel 4 sa bude predávať od 1049 dolárov, zatiaľ čo väčší model, Pixel 4 XL bude stáť od 1199 dolárov. A to sa rozprávame len o najnižších modeloch s kapacitou 64GB.

Nás ale samozrejme zaujíma, koľko by mal Pixel 4 stáť v Európe a na našom trhu. Tieto informácie zatiaľ nepoznáme, avšak vzhľadom na rozdielne dane môžeme odhadovať, že cena za Pixel 4 bude začínať na 879 eurách a Pixel 4 XL bude stáť 999 eur. Pokiaľ by ste chceli smartfóny s väčšou kapacitou – 128GB – pripravte sa na cenu 999 eur, respektíve 1019 eur.

zdroj: @Onleaks

Google sa tak pridáva k trendu veľkých spoločností, ktoré každoročne zvyšujú ceny za svoje vlajkové lode. Za nové Pixely 4 si tak budeme musieť priplatiť o niekoľko desiatok eur viac. Na druhej strane ale môžeme očakávať množstvo nových funkcií a tohtoročná generácia sa pokojne môže stať vôbec najdôležitejším upgradom v histórií smartfónov Pixel. Tešiť sa môžeme napríklad na technológiu odomykania tvárou, podobnú Face ID v iPhonoch, zmenený dizajn, nový Snapdragon 855, integrovaný Google Assistant novej generácie a samozrejme, základnú verziu Androidu 10.

Viac sa dozvieme už budúci týždeň, v utorok 15. októbra. Vtedy by nám Google mal predstaviť Pixel 4 aj Pixel 4 XL. Okrem nich očakávame aj predstavenie novej generácie reproduktora Nest Mini, Home Mini a chromebooku Pixelbook Go.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio