MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple si pýta za výmenu rozbitého skla na iPhone stovky eur, youtuber si ho vymenil svojpomocne "za facku" (VIDEO)
zdroj: JerryRigEverything / YouTube.com

Apple si pýta za výmenu rozbitého skla na iPhone stovky eur, youtuber si ho vymenil svojpomocne "za facku" (VIDEO)

Okráda nás spoločnosť Apple na drahých opravách? Jedno z videí kanálu JerryRigEverything naznažuje, že tomu tak môže byť.

Keď spoločnosť Apple predstavila iphony 8, 8 Plus a X, relatívne veľkou dizajnovou zmenou bola zadná časť tvorená tvrdeným sklom, ktorá umožnila do iPhonov umiestniť bezdrôtové nabíjanie. Táto sklenená platňa je však ku kovovému rámu prilepená napevno a tak si za jej výmenu pýta spoločnosť Apple aj sumy presahujúce 500 eur.

Zadná sklenená strana sa od tej doby stala štandardom vo všetkých novopredstavených smartfónoch od spoločnosti Apple. Konkurencia pritom ponúka rovnaký dizajn, v ich prípade je však výmena takéhoto typu skla spoplatnená rozumnejšími sumami.

Youtuber Zack z kanála JerryRigEverything väčšinou mobily rozbíja, no teraz si povedal, že sa skúsi pozrieť trochu bližšie na problematiku extrémne drahých výmen rozbitého skla na iPhonoch. Za 2000 eur si zakúpil prístroj na báze lasera, ktorý dokáže svojimi lúčmi preniknúť pod poškodené sklo a spomínané lepidlo spáliť na prach a tak ho znefunkčniť.

zdroj: JerryRigEverything / YouTube

Zadná strana ukrýva niekoľko citlivých súčiastok, ale aj tento problém je ošetrený. prístroj je totiž pripojený k počítaču a jeho softvér dokáže s neuveriteľnou presnosťou z technického nákresu mobilu spáliť lepidlo iba v tých častiach, kde je to žiadúce. Následne sa zbytky starého skla povyberajú, povrch sa vyčistí a na zadnú stranu si môžete nalepiť nové sklo, ktoré stojí na internete zhruba 20 amerických dolárov. Jediným mínusom tak ostáva, že prídete o vodeodolnosť.

Otázkou je, prečo Apple nepoužíva pri opravách podobný systém. Snaží sa americký gigant prinútiť ľudí kupovať stále nové zariadenia alebo nás chce jednoducho len okradnúť o peniaze? Keby spoločnosť nakúpila tieto prístroje do servisných stredísk a každému zákazníkovi do ceny opravy zahrnula iba tisícinu ich ceny, investícia by sa im rýchlo vrátila. Nech už sa pravda ukrýva kdekoľvek, toto video sa spoločnosti Apple rozhodne páčiť nebude!

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio