Mobil.sk Mobil.sk

Instagram chystá ďalšiu kopu funkčných noviniek!
zdroj: MOBIL.sk

Instagram chystá ďalšiu kopu funkčných noviniek!

Populárna aplikácia Instagram má v posledných dňoch hneď niekoľko noviniek, preto sme sa ich rozhodli zhrnúť všetky v jednom článku. Niektoré sú už dostupné, iné sa testujú.

Tmavý režim v iOS 13

Ak ste majiteľom zariadenia s operačným systémom iOS 13 od Apple, určite si v App store vyhľadajte Instagram a aplikáciu si aktualizujte. Dostanete totiž možnosť používať tmavý režim, ktorý šetrí oči i batériu smartfónu. Samozrejme, táto funkcia sa bude dať v nastaveniach vypnúť, pokiaľ by ste neboli fanúšikom "temnoty". Aktualizácia bude neskôr pravdepodobne dostupná aj automaticky formou návrhu App store.

instagram dark mode tmavy rezim
MOBIL.sk

Instagram odstráni jednu z najkontroverznejších funkcií

Záložka "Sledované" je sekcia v aplikácii Instagram, ktorú nájdete pod ikonkou srdiečka. Dozviete sa v ňom čo to o instagramovej aktivite ľudí, ktorých sledujete. Kým jedna skupina ľudí ani nevedela, že sa podobná sekcia v aplikácii nachádza, iní ju využívali na sledovanie (stalkovanie) iných používateľov.

Žiarlivé osoby napríklad podrobne sledovali aktivitu svojich partnerov či partneriek. Fanúšikovia alebo novinári zas sledovali aktivitu svojich cieľov a idolov z radov celebrít a na základe ich aktivity vytvárali konšpiračné témy. Preto bola táto sekcia známa tým, že skôr ukončovala alebo zhoršovala medziľudské vzťahy, než ich pomáhala rozvíjať.

Preto sa Instagram rozhodol túto sekciu odstrániť. S úpravou prostredia začal už včera a postupne táto časť aplikácie zmizne všetkým. Po kliknutí na srdiečko budeme schopní vidieť iba svoju aktivitu na sociálnej sieti.

instagram puta prava
KlausHausmann / Pixabay

V riešení sú aj lajky obrázkov

Už skôr sme informovali, že Instagram sa kvôli neustálemu porovnávaniu ľudí s inými a následnom negatívnom dopade na ľudskú psychiku snaží zbaviť lajkov pri obrázkoch. Túto funkciu začal testovať už dávnejšie a v priebehu leta pridal k niekoľkým testovacím krajinám niekoľko ďalších.

Pod obrázkom tak uvidíte, ktorý z vašich priateľov obrázok olajkoval, ale celkový počet lajkov ostane viditeľný iba pre autora fotografie. Zatiaľ nepadlo oficiálne vyhlásenie kedy presne by sme sa mali dočkať tejto úpravy, ale vzhľadom na dĺžku testovania sa ňou Instagram očividne intenzívne zaoberá.

instagram-nolikes.jpg
pxhere.com, twitter.com/wongmjane

Nová komunikačná aplikácia Threads

Nová je aj aplikácia threads, ktorá slúži na komunikáciu s najbližšími. Viac informácií o nej nájdete v samostatnom článku na tomto odkaze.

Confirmed-Threads-Feed-@instagram.jpg
Instagram

Skupinové príbehy a GIF odpovede

Skupinové Príbehy sú funkciou, ktorú testoval Facebook, no v septembri sa túto vymoženosť rozhodol zrušiť. A tu nastupuje Instagram, pre ktorý Príbehy predstavujú základný pilier platformy. To, čo nefungovalo na Facebooku totiž môže byť na Instagrame vcelku veľkým hitom.

Túto funkciu Instagram zatiaľ iba testuje. Ide o možnosť zdieľať príbeh jednotlivca v skupine. Funkciu objavila známa programátorka Jane Manchun Wong, ktorá sa rada vŕta v zdrojových kódoch testovacích aplikácií a tak často narazí na veci, ktoré by mali ostať bežnému smrteľníkovi skryté. Medzi takéto patrí napríklad aj testovanie Odpovedí na Príbehy v podobe GIF obrázkov. Aj túto funkciu Instagram skryte testuje.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Fun rádio