MOBIL.sk MOBIL.sk

Sony predstavil novú Xperiu 8: Priemerný mobil so slušnou odolnosťou a prestrelenou cenou
zdroj: Sony

Sony predstavil novú Xperiu 8: Priemerný mobil so slušnou odolnosťou a prestrelenou cenou

Sony predstavilo v Japonsku svoj nový smartfón strednej triedy s názvom Xperia 8. Ponúka tradičný dizajn, priemerné parametre a pomerne vysokú cenu.

Xperia 8 dostala klasický dizajn bez výrezu alebo diery v hornej časti obrazovky. Sony namiesto toho stavil na klasický dizajn, ktorý poznáme aj z jeho starších mobilov. Telo má ostrejšie hrany a väčšie „čelo“ nad displejom, v ktorom sa nachádza selfie kamera a ďalšie senzory. Vďaka 6 palcovej predĺženej obrazovke, ktorá má rozlíšenie 2520 x 1080 pixelov ide o naozaj veľký smartfón.

Novinka je vybavená procesorom strednej triedy - Snapdragon 630 od Qualcommu. Ide o veľmi obľúbený procesor predstavený pred dvoma rokmi so slušným výkonom, dobrou úspornosťou a viacerými funkciami, ktoré poznáme z najdrahších čipov. Spolu s ním tu nájdeme aj 4GB pamäť RAM a 64GB vnútorné úložisko pre vaše súbory.

zdroj: Xperia

Zadnej strane dominuje dvojitá kamera s 12 megapixlovým hlavným fotoaparátom, ktorému dopomáha 8 megapixlový senzor. Na prednej strane nájdeme 8 megapixlovú selfie kamerku. Snímač odtlačkov prstov umiestnil Sony do tlačidla na bočnej strane zariadenia a pozitívum je, že nezabudol ani na 3,5mm jack.

Čím je Sony Xperia 8 výnimočná, je jej odolnosť. Pravdepodobne ide o vôbec prvý mobil strednej triedy od tohto výrobcu, ktorý ponúka IP65/68 certifikát, čo znamená, že mu nerobí problém voda ani prach. Navyše, prednú aj zadnú stranu pokrýva ochranné sklo Gorilla Glass 6, ktoré ho ochráni pred pádmi. 

zdroj: Sony | youtube.com

Telefón bude dostupný v štyroch farbách – klasická biela a čierna, výraznejšia modrá a odvážna oranžová. V Japonsku sa bude predávať v prepočte za 450 eur. To sa môže zdať ako pomerne veľa vzhľadom na to, že čínske smartfóny s podobnou výbavou stoja pokojne o 100 – 200 eur menej. Na druhej strane bola ale Xperia 8 predstavená v Japonsku, kde stoja mobily o niečo viac ako vo zvyšku sveta. Ak sa tento smartfón dostane aj na náš trh, veríme, že jeho cena bude nižšia.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio