MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple už nie je 2. najväčším výrobcom smartfónov na svete
zdroj: MOBIL.sk

Apple už nie je 2. najväčším výrobcom smartfónov na svete

Podľa záznamov spoločnosti Counterpoint, ktorá sa venuje výskumom trhu, už Apple nie je druhým najväčším výrobcom smartfónov na svete. Čínsky tiger Huawei totiž zaznamenal zvýšenie predajov svojich smartfónov počas mesiacov jún a júl. Prieskum tiež hovorí, že silné predaje mobilov Huawei pokračovali aj v auguste.

Prvú priečku okupuje už štandardne spoločnosť Samsung. Report tiež hovorí o najpredávanejších smartfónoch za mesiac júl. iPhone 7 a iPhone 7 Plus obsadili prvé dve priečky a tretiu a štvrtú dostalo čínske Oppo s modelmi R11 a A57. Piata patrí Samsungu a modelu Galaxy S8.

gsmarena_001
gsmarena.com

Aj keď sa spoločnosť Huawei vyšplhala na druhú priečku medzi značkami predávajúcimi smartfóny, je zaujímavé sledovať, že v rebríčku 10 najviac predávaných modelov sa nenachádza ani jeden jej telefón, hovorí prieskum.
gsmarena_002
gs,marena.com

Je to preto, že Huawei má vcelku široké portfólio mobilov, ktoré celosvetovo predáva, súčasne však nemá žiadny ikonický model, po ktorom by zákazníci túžili. Na druhej strane bude zaujímavé sledovať vývoj situácie aj po tom, čo Apple na jeseň predstaví nové iPhony.

Najnovšie z kategórie: Huawei

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio