Mobil.sk Mobil.sk

Má Apple problém? Používatelia sa začínajú sťažovať na nové iPhony radu 11
zdroj: simplysipler / Apple Communities

Má Apple problém? Používatelia sa začínajú sťažovať na nové iPhony radu 11

Len nedávno sme priniesli článok o tom, koľko toho nové iPhony vydržia. A po vzhliadnutí videí viacerých youtuberov sa zdalo, že novinky budú odolné ako žiadny iný model iPhonu z minulosti. Lenže reálne používanie zariadení často odhalí aj chyby, ktoré sa pri rýchlom testovaní neukážu.

Pár dní potom, čo Apple začal vo svete predávať nové iPhony 11, sa na "appleáckom" fóre začali množiť sťažnosti ohľadom skla, ktoré kryje displeje noviniek. Podľa spoločnosti Apple ide o najodolnejšie sklo, aké kedy bolo v smartfóne použité, ale podľa viacerých používateľov tomu tak vôbec nie je.

Používateľ MatiasMB napríklad napísal: "Moja žena a ja sme začali nosiť úplne nové iPhony 11 vo vreckách nohavíc a obidva displeje sa poškriabali už na druhý deň." Displeje sa poškriabali priamo v oblasti selfie kamerky, no spoločnosť Apple ich odbila, že to nijako nepoškodilo funkčnosť mobilu. "Má niekto podobné skúsenosti? Sme veľmi sklamaní, Apple sa zaujíma len v prípade, že si zakúpite Apple Care program. Nepoužívame displej bez ochrany displeja. Najhorší displej vôbec... 👎"

poskriabany displej iphone
Používateľovi "zero-or-one" sa displej na novom iPhone 11 takto poškriabal už za 5 dní / Apple Communities

Od 25. septembra má tento príspevok 92 komentárov a videlo ho už viac ako 2000 ľudí. Niekoľko používateľov nahralo svoje vlastné fotky s poškriabanými displejmi. Ďalší z majiteľov nových iPhonov píše: "Má ešte niekto problém s poškriabaním displeja u iPhonu 11 Pro? Mám ho menej ako týždeň. Nikdy nespadol, nenosím ho vo vrecku s kľúčami, či drobnými. Môj iPhone SE mal 3 roky a ani jeden škrabanec a nový iPhone 11 Pro sa doškrabal tak, že škrabanec je cítiť aj nechtom. Som veľmi sklamaný vzhľadom k tomu, že malo ísť o najodolnejšie sklo v smartfóne."

Skôr než začneme Apple obviňovať, treba si uvedomiť, že nových iPhonov sa predajú milióny kusov a niekoľko desiatok poškrabaní nemusí nutne znamenať, že ide o chybu materiálu. Vo vreckách dotyčných sa mohli nachádzať odolnejšie častice prachu či mikroskopického piesku, ktorý dokáže na displeji napáchať škody. Na druhej strane, väčšina poškodených tvrdí, že sa o svoje iPhony vždy vzorne starali a nikdy nemali pri bežnom používaní takýto problém.

Ani používateľ "BozInSydney" sa dlho z nového iPhonu netešil / Apple Communities

Ďalším faktom je aj to, že spoločnosť Apple už niekoľko rokov pracuje na tom, aby sa sklo iPhonov menej rozbíjalo a preto ho robí pružnejšie, čo však môže mať negatívny dopad na odolnosť voči poškriabaniu. Kým sa ale problém neprejaví na tisíckach zariadení, Apple bude týchto nešťastníkov pravdepodobne ignorovať, ako to má vo zvyku. Pokiaľ by sa tieto prípady množili, firma bude nútená vytiahnuť hlavu z piesku a zasiahnuť.

Viac príspevkov k tejto téme nájdete na oficiálnom fóre spoločnosti Apple na tomto odkaze alebo v článku na webe GottaBeMobile. Rovnako si pozrite spomínané testy odolnosti nových iPhonov v článku nižšie.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio