MOBIL.sk MOBIL.sk

Písanie na obrazovke iPadov by v budúcnosti mohlo pripomínať reálne klávesnice
zdroj: matt buchanan | wikipedia.org

Písanie na obrazovke iPadov by v budúcnosti mohlo pripomínať reálne klávesnice

Apple sa v posledných rokoch snaží prezentovať svoj iPad ako multifunkčné biznis zariadenie, ktoré dokáže plnohodnotne zastúpiť váš laptop. Jedna vec ho však stále brzdí a to je softvérová klávesnica na obrazovke, ktorá nie je tak pohodlná ako fyzická. V budúcnosti by sa to však mohlo zmeniť.

Problémom písania na obrazovke je to, že na rozdiel od klasických klávesníc, pri ňom necítime žiadnu spätnú väzbu. Aj napriek tomu, že naša schopnosť písania na dotykovom displeji sa postupne zlepšuje, stále to nie je to pravé orechové a pri písaní dlhších textov radšej siahame po klávesnici.

Platí to aj pri zariadeniach s väčšou obrazovkou ako napríklad iPady. Aj keď nám ponúkajú veľkú klávesnicu po celom displeji, spätná väzba fyzických kláves nám stále chýba. Jedinou možnosťou je dokúpiť si obal so zabudovanou klávesnicou alebo externú klávesnicu. Apple by to však chcel v budúcnosti zmeniť a priniesť nám iPad, ktorého obrazovka sa bude správať ako reálna klávesnica.

zdroj: Patently Apple

Dokazuje to nový patent, ktorý si nedávno nechali zaregistrovať. Popisuje technológiu, ktorá využíva elektrostatické haptické motorčeky. To znamená, že využíva elektrinu na vytvorenie falošnej spätnej odozvy, ktorá vytvára dojem dotyku s reálnou klávesnicou. Elektrostatika totiž môže využiť elektrické pole na „pritiahnutie“ alebo „odpudenie“ vodivých predmetov ako napríklad prst užívateľa.

Zatiaľ netušíme, kedy a či vôbec sa táto technológia do iPadov dostane. Ide len o patent na papieri, akých má spoločnosť Apple množstvo, preto nemáme žiadnu záruku, že ho skutočne využije. Určite by ale šlo o užitočnú technológiu, ktorou by spoločnosť prekonala svoju konkurenciu a spravila iPady vhodnejšie na pracovné účely.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio