MOBIL.sk MOBIL.sk

Rus žaluje spoločnosť Apple, pretože iPhone z neho spravil homosexuála
zdroj: Apple

Rus žaluje spoločnosť Apple, pretože iPhone z neho spravil homosexuála

Ľudia sa snažia zarobiť najrôznejšími spôsobmi a niekedy na to využívajú naozaj kreatívne cesty. Minulý rok sa napríklad našla Američanka, ktorá žalovala Apple za to, že jej iPhone XS má horný výrez. Rus menom D. Razumilov to však celé posunul ešte o level vyššie a rozhodol sa žalovať spoločnosť za to, že z neho spravila homosexuála.

S týmto absurdným príbehom prišiel portál Newsweek. D. Razumilov si ešte v roku 2017 stiahol do svojho iPhonu aplikáciu na kryptomeny s názvom GayCoins. Tvrdí, že počas používania aplikácie dostal anonymnú správu, ktorá ho vyzývala, aby bol otvorený nadväzovaniu vzťahu s iným mužom. A presne to Razumilov urobil, lebo... Anonymné správy sa predsa musia počúvať, nie?

Až neskôr si z ničoho nič uvedomil, že je vo vzťahu s iným mužom a tým pádom je asi homosexuál. „Po dvoch mesiacoch môžem povedať, že som zapletený do intímneho vzťahu s členom môjho vlastného pohlavia a už sa z toho neviem dostať,“ sťažuje sa Razumilov. „Mám stabilného priateľa a neviem, ako to vysvetliť rodičom. Po prijatí vyššie spomínanej správy sa môj život zmenil k horšiemu a už nikdy nebudem normálny.

zdroj: wikipedia.org

Rus sa preto rozhodol žalovať spoločnosť Apple, pretože jeho iPhone z neho spravil homosexuála. Razumilov je presvedčený, že Apple ho do vzťahu s mužom dotlačil a žiada od neho odškodné 15 tisíc dolárov. Apple sa ku kauze zatiaľ nevyjadril, no my veríme, že spraví potrebné opatrenia, aby nebezpečné správy už z nikoho homosexuála nespravili.

Žarty ale bokom. 

Nech už znie táto žaloba akokoľvek absurdne, dáva nám to určitý obraz toho, ako ďaleko je Rusko od akceptovania LGBT komunity. D. Razumilov je očividne tak zahanbený svojou orientáciou, že sa rozhodol prísť s tak absurdnou výhovorkou ako obvinenie mobilnej aplikácie. Je totiž takmer isté, že 15 tisíc, ktoré od Apple požaduje, nikdy nedostane.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio