MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple zvyšuje produkciu iPhonov 11. Predávajú sa lepšie ako čakali!
zdroj: Apple

Apple zvyšuje produkciu iPhonov 11. Predávajú sa lepšie ako čakali!

Vyzerá to tak, že iPhonom svitá na trochu lepšie časy. Po zhoršení predajov minuloročných iPhonov XS, XS Max a XR to vyzeralo tak, že o ne zákazníci už nemajú taký záujem ako kedysi. Avšak, zdá sa, že nové iPhony 11 priniesli nový vietor do plachiet Apple.

Už krátko po predstavení novej série iPhonov to vyzeralo tak, že tento rok sa bude Applu dariť. Hovorilo sa o tom, že predpredaje základného iPhonu 11 sú lepšie, ako pôvodne spoločnosť očakávala. Zákazníkov zaujali najmä atraktívne a netradičné farby ako zelená či fialová a svoju úlohu zohrala aj nižšia cena oproti predchádzajúcej generácii.

Pri predpredajoch to však ani zďaleka nekončí. Nová správa z Nikkei Asian Review hovorí, že iPhone 11 sa predáva tak dobre, že Apple sa rozhodol prehodnotiť počet vyrobených kusov. Dva týždne po začatí predaja najlacnejšieho iPhonu zvýšil produkciu o 10%, vďaka čomu vyrobí o 8 miliónov iPhonov viac. 

zdroj: Apple

V správe sa píše aj o tom, že objednávky iPhonu 11 boli spočiatku nižšie ako minulý rok. Avšak, rýchlo začali stúpať a aktuálne je to najpredávanejší model z trojice čerstvo predstavených iPhonov. Dobre sa ale predáva aj drahší, 5,8 palcový iPhone 11 Pro, ktorý má lepší displej, o jeden fotoaparát navyše a lepšiu výdrž batérie. Naopak, 6,5 palcový iPhone 11 Pro Max už zákazníkov tak nezaujal a predáva sa horšie. 

„Táto jeseň je zatiaľ omnoho rušnejšia ako sme očakávali,“ hovorí zdroj portálu Nikkei Asian Review. „Apple bol doteraz pri zvyšovaní objednávok pomerne konzervatívny. Po aktuálnom zvýšení bude ale objem výroby pre iPhone 11 vyšší v porovnaní s minulým rokom.“ Zdroj ale dodáva, že si musia dávať pozor, aby neboli príliš optimistickí. „Verím, že vrchol tohtoročnej sezóny vydrží dlhšie ako minulý rok.“

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio