MOBIL.sk MOBIL.sk

Instagram predstavil novú aplikáciu Threads. Slúži na dopisovanie si s najbližšími
zdroj: Instagram

Instagram predstavil novú aplikáciu Threads. Slúži na dopisovanie si s najbližšími

Čím viac ľudí používa sociálne siete, tým sa sociálne siete stávajú menej osobnými a ich majitelia sa proti tomuto trendu snažia zakročiť rôznym spôsobom. Najnovším príkladom je nová aplikácia Threads od Instagramu.

Aplikácia Threads vám uľahčí zdieľanie správ či videí s osobami, ktoré sú na vašom zozname najbližších priateľov. Jednoducho si spravíte selfie a pošlete ju. Možno sa pýtate, aký má aplikácia význam, keď má Instagram k dispozícii klasické správy. Odpoveď je však jednoduchá.

Keďže postupom času každému človeku sledovatelia pribúdajú, často sa schránka správ naplní do takej miery, že sa človek musí prehrabávať desiatkami či stovkami správ, ktoré majú pre neho nižšiu prioritu. Threads je jednoducho separátnym a osobnejším miestom pre komunikáciu s priateľmi.

threads instagram
Threads / Instagram

Threads príde aj s funkciou zvanou Status, ktorú poznáme z appky WhatsApp. Človek bude môcť prostredníctvom Emoji obrázku vyjadriť svoju aktuálnu náladu. A pokiaľ by sa vám nechcelo neustále meniť svoj Status, Threads bude disponovať aj automatickou zmenou statusu, kde bude aplikácia zdieľať drobné fragmentyvášho života, ktoré vyjadrujú váš momentálny stav.

Napríklad, pokiaľ budete mať vybitú batériu mobilu, Threads zverejnia status "Vybitá batéria". Ak váš mobil podľa polohy určí, že sa nachádzate v kaviarni, jednoducho oznámi "Na káve". Spoločnosť Facebook, ktorá vlastní Instagram a aj Threads však jedným dychom dodáva, že tieto dáta o vás sa v žiadnom prípade nedostanú na ich servery a aplikácia ich bude držať iba vo vašom smartfóne a pokiaľ aplikáciu vymažete, vymažú sa aj tieto dáta.

threads instagram
Threads / Instagram

To, či po všetkých tých škandáloch ešte Facebooku veriť, zrejme ostáva na každom používateľovi zvlášť. Pokiaľ vás však tieto veci netrápia a ste fanúšikom Instagramu, aplikácia Threads by vám v mobile rozhodne chýbať nemala. Threads sa postupne dostáva k všetkým používateľom operačných systémov Android a iOS.

Najnovšie z kategórie: Appky / Soft / Hry

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio