MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft Surface Laptop 3: Nové 13,5 a 15 palcové notebooky, ktoré chcú konkurovať MacBooku Air
zdroj: Microsoft

Microsoft Surface Laptop 3: Nové 13,5 a 15 palcové notebooky, ktoré chcú konkurovať MacBooku Air

Do rodiny produktov Surface pribudla v stredu aj dvojica nových notebookov od Microsoftu. Ide o kompaktné počítače Surface Laptop tretej generácie, ktoré ponúkajú čistý dizajn, vyšší výkon a úplne novú veľkosť.

Surface Laptop 3 prichádza s dizajnom, ktorý zaujme najmä milovníkov jednoduchosti a elegancie. Microsoft zostáva verný tenkým rámikom, čistým líniám a nízkej hmotnosti. Aby dosiahol čistotu v dizajne a nenarušovali ju mriežky reproduktorov, ukryl reproduktory pod klávesnicu. Pozitívnou zmenou je aj nový touchpad, ktorý je teraz o 20% väčší.

Za posledné dva roky sme si zvykli, že Surface Laptop bol dostupný len v jednej 13,5 palcovej verzií. Tej zostal Microsoft verný, avšak zákazníci si teraz môžu okrem nej vybrať aj väčší, 15 palcový model.

V menšom laptope nájdeme 10. generáciu štvorjadrových procesorov Intel. Hlavný produktový riaditeľ Microsoftu, Panos Panay, povedal počas predstavovania, že tieto čipy sú trikrát výkonnejšie ako nájdeme v najnovšom MacBooku Air. Mimochodom, práve na MacBook Air sa nové Surface Laptopy svojou filozofiou najviac podobajú. Prekvapivo, 15 palcový model nie je vybavený procesorom od Intelu a Microsoft radšej stavil na AMD Radeon. 

Microsoft sa rozhodol do svojich nových laptopov pridať jeden USB-C port, ktorý nahradil Mini DisplayPort. Okrem neho nájdeme v oboch veľkostných verziách aj klasický USB-A konektor, 3,5mm jack a Connect, čo je port od Microsoftu na nabíjanie alebo pripojenie dokovacej stanice. Keď sme už pri tom nabíjaní, Microsoft tvrdí, že nová generácia je schopná rýchlejšieho nabíjania, vďaka čomu sa dokážete dostať z nuly na 80% za menej ako hodinu.

Surface laptopy tretej generácie sú poháňané najnovším Windowsom 10 a na náš trh by mali prísť niekedy v decembri. Predávať sa budú od 1099€ za 13,5 palcový model a 1299€ za 15 palcovú verziu.

zdroj: Microsoft Surface | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio