MOBIL.sk MOBIL.sk

Microsoft Surface Duo: Skladací smartfón s Androidom od Microsoftu
zdroj: Microsoft Surface Duo / Microsoft

Microsoft Surface Duo: Skladací smartfón s Androidom od Microsoftu

Dámy a páni, dočkali sme sa. Spoločnosť Microsoft dnes na svojej konferencii predstavila kopu noviniek, medzi ktorými sa zaskvel skladací smartfón s Androidom, ktorý by mal zavariť najmä konkurencii v podobe Samsungu Galaxy Fold či modelu Huawei Mate X. Uvidíme.

Hoci Microsoft patril k prvým spoločnostiam, ktoré v minulosti predstavili plnohodnotný operačný systém pre mobily, veľmi sa im na tomto trhu nedarilo. Aspoň nie dlhodobo. Preto to teraz skúšajú znova, len iným spôsobom. V roku 1990 prišla spoločnosť s Windows CE, ktorý bol predchodcom pre systém Windows Pocket PC v roku 2000.

microsoft surface duo
Microsoft Surface Duo / Microsoft

Neskôr v roku 2003 sme sa dočkali Windowsu Mobile, ktorý sa dočkal väčšieho rozšírenia, ale potom mu zlomili väz modernejšie operačné systémy pre mobily. Poslednými pokusmi boli systémi Windows Phone a Windows 10 Mobile, ktoré boli vcelku fajn, akurát prišli vo veľmi zlej dobe. Teraz Microsoft prichádza s cudzím systémom, ale vlastným zariadením. Dlho očakávaný "Surface Phone" sa tak stane skutočnosťou.

microsoft surface duo
Microsoft Surface Duo / Microsoft

Napriek tomu, že produktový manažér spoločnosti Microsoft, Panos Panay, si neželá aby bol nový Surface Duo nazývaný smartfónom. Je to tak. On tvrdí, že je to jednoducho Surface. My vidíme skladací mobil s Androidom, ktorý tvoria dva 5,6-palcové displeje. Po rozložení používateľ dostane 8,3-palcový displej. Nie je však známe či ide o technológiu OLED alebo LCD. So zariadením môžete každopádne telefonovať, písať správy alebo jednoducho konzumovať obsah tak, ako ste zvyknutí pri klasických smartfónoch či tabletoch. Telo Surface Duo je vyrobené z hliníka.

Displeje sa dajú používať ako jeden alebo separátne pre dve aplikácie. Hoci majú relatívne hrubé rámčeky okolo displeja, nevadí nám to, pretože ide o iný typ smartfónu, než na ktoré sme bežne zvyknutí. Displeje sa dajú ohnúť v kĺbe v uhle 360 stupňov, a teda pre ne bude viacero využití. Buď ho použijete ako malý notebook alebo displej otočíte v opačnom uhle, jeden s displejov sa deaktivuje a vy ho môžete priložiť k uchu a telefonovať s ním ako s klasickým mobilom. Pri prezeraní obsahu zas budete môcť Surface Duo postaviť ako klasický stan a sledovať.

microsoft surface duo
Microsoft Surface Duo / Microsoft

Microsoft pri vývoji tohto zariadenia spolupracoval so spoločnosťou Google, aby používateľom priniesla ten najlepší zážitok na dvoch displejoch. Na zariadení Surface Duo nájdete každú Google aplikáciu, ktorú spoločnosť má. momentálne zariadenie poháňa čip Qualcomm Snapdragon 855, ale v budúcnosti bude pravdepodobne aktualizovaný na chystaný model Snapdragon 865. Je to aj z toho dôvodu, že toto zariadenie príde na trh až o rok. Microsoft ho chce dovtedy vylepšovať a ponúknuť ultimátny zážitok. Viac podrobností Microsoft neprezradil.

microsoft surface duo
Microsoft Surface Duo / Microsoft

Spoločnosť neprezradila ani cenu zariadenia, ale načakáme, že takáto technologická hračka bude stáť menej než 1000 eur. Čo hovoríte na tento nový pokus Microsoftu o smartfón?

Najnovšie z kategórie: Microsoft

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio