MOBIL.sk MOBIL.sk

Google Pixel 4 dostane funkciu, ktorá vám môže zachrániť život pri autonehode
zdroj: @Onleaks @Pricebaba

Google Pixel 4 dostane funkciu, ktorá vám môže zachrániť život pri autonehode

Google nám už o dva týždne predstaví nové smartfóny Pixel 4 a Pixel 4 XL. Podľa doterajších informácií to vyzerá tak, že pôjde o najambicióznejšie smartfóny od Google, ktoré prinesú okrem nového dizajnu a vylepšeného hardvéru aj množstvo zaujímavých softvérových noviniek.

Jednou z nich by mala byť nová aplikácia s názvom „Personal Safety,“ ktorá by mohla majiteľov nových Pixelov 4 zachrániť pri autonehode. Google túto aplikáciu pridal predčasne do zoznamu aplikácií v Obchode Play. S najväčšou pravdepodobnosťou ju plánovali vypustiť až po predstavení nových smartfónov a v súčasnej dobe ju už zo svojho obchodu s aplikáciami stiahli.

Portál XDA si ju ale stihol všimnúť a spraviť niekoľko screenshotov. Podľa nich by mala aplikácia „pomáhať udržať vás v bezpečí a v spojení so záchranármi a pohotovostnými zložkami.“ Google Pixel s nainštalovanou aplikáciou Personal Safety dokáže pomocou akcelerometra a mikrogónu automaticky rozoznať, že ste havarovali so svojim autom.

zdroj: xda-developers.com

V momente, keď zachytí autonehodu, začne vibrovať a vydá zvukovú výstrahu na najvyššej hlasitosti. Následne sa spýta užívateľa, či je v poriadku a pokiaľ sa neozve, automaticky zavolá záchranné služby. Spolu s informáciou o autonehode im odošle aj vašu aktuálnu polohu, vďaka čomu budú môcť záchranári prísť na miesto včas.

Viac informácií o aplikácii sa zrejme dozvieme 15. októbra, kedy nám Google plánuje predstaviť svoju sériu smartfónov Pixel. Keďže sa aplikácia objavila v Google Play, je možné, že ju dostanú aj staršie generácie Pixelov po softvérovej aktualizácii.

Najnovšie z kategórie: Google

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio