MOBIL.sk MOBIL.sk

Zmerajte si hladinu alkoholu v krvi pomocou smart technológií!
zdroj: youtube.com, floome.com

Zmerajte si hladinu alkoholu v krvi pomocou smart technológií!

Čo si budeme hovoriť, Slováci a alkohol patria k sebe. Kde zahraničný hosť na oslave už padá k zemi so skríženými očami a odnáša si z návštevy viac zážitkov v pamäti mobilu ako v tej vlastnej, tam Slovák nalieva ďalšie kolo. Na druhý deň si potom zahraničný hosť väčšinou ani nevie spomenúť z ktorej krajiny pochádza. Slovák však rieši iný problém. Môžem šoférovať? Našťastie tu máme pár smart doplnkov k mobilom, ktoré na túto chúlostivú otázku dajú odpoveď.

PROOF

proofwearable.com

V priebehu tohto roka sa na startupovej stránke Indiegogo objavil zaujímavý koncept, ktorý začne byť distribuovaný k zákazníkom už o pár mesiacov. Vedeli ste o tom, že nie len bežci majú svoje smart náramky? V roku 2017 sa dočkali aj milovníci alkoholu. PROOF je náramok, ktorý obsahuje špeciálne biochemické senzory, ktoré sledujú hladinu alkoholu v krvi. Je to veľmi jednoduché, stačí si náramok pripevniť na ruku, do smartfónu stiahnuť aplikáciu, spárovať ich cez bluetooth a priebežné hodnoty namerané smart náramkom PROOF sa prenášajú do smartfónu.

zdroj: youtube.com

Celý systém pracuje na báze enzýmov, ktoré premieňajú alkohol na elektrický signál, ktorý sa potom dá merať. Enzýmy sú umiestnené v zásobníku, ktorý vydrží na 12 hodín merania. Potom sa jednoducho vymení. Dokonca si môžete nastaviť alarm s určitou hodnotou, ktorý vás upozorní, keď už budete mať dosť. PROOF sa momentálne pripravuje na masovú produkciu a môžete si ho predobjednať na oficiálnej stránke produktu. Jeho cena bude zhruba 120 eur.

FLOOME


Ďalšou smart vychytávkou na boj so zbytkovým alkoholom je FLOOME. Ide o klasickejšiu verziu dregera z rúk talianskych dizajnérov. FLOOME sa k smartfónu pripája pomocou 3,5 mm audio jack konektora pre slúchadlá. Nepotrebuje žiadne batérie, iba aplikáciu. Dregger pripojíte k smartfónu, vysuniete časť pre fúkanie a fúkate. FLOOME používa rovnakú technológiu ako klasické licencované dregery, akurát pridáva pár smart riešení. Po tom, čo zistíte, že ste pili príliš, aplikácia vám zavolá taxík, poprípade môžete zavolať prednastaveným kamarátom. Ak ste hladní, aplikácia vám na mape ukáže, kde v okolí sú ešte otvorené nejaké podniky s jedlom.
Bežná cena je 100 €, ale momentálne je na stránke v zľave za 79 európskych grošov.

zdroj: youtube.com

ALKOHOL KALKULAČKA

A máme tu niečo aj pre sporivých. V obchodoch s aplikáciami existuje množstvo appiek na meranie alkoholu. ALKOHOL KALKULAČKA je graficky veľmi pekne spracovaná aplikácia, kde si vyberiete pohlavie, váhu, typ a množstvo alkoholu, ktorý pijete a aplikácia sa už o výpočty postará za vás. Celé to na vás vypľuje prehľadný graf a správu o tom, kedy si môžete s kľudným svedomím opäť sadnúť za volant, aby ste z toho nemali opletačky so zákonom. Samozrejme, že najlepšou cestou je abstinencia, ale pokiaľ požívanie alkoholu nevyhnutné, čo sa občas medzi kamarátmi stáva, veríme, že vám naše typy pomôžu.

Takto vyzerá prostredie aplikácie

zdroj: Google Play

Stiahnuť appku ALKOHOL KALKULAČKA z Google Play!

Stiahnuť appku ALKOHOL KALKULAČKA z Apple App Store!

Kiežby to vždy skončilo iba takto

Najnovšie z kategórie: Lifestyle

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio