MOBIL.sk MOBIL.sk

Skladací Samsung Galaxy Fold zlyhal v teste odolnosti na plnej čiare (VIDEO)
zdroj: SquareTrade, Inc. | youtube.com

Skladací Samsung Galaxy Fold zlyhal v teste odolnosti na plnej čiare (VIDEO)

Samsung začal začiatkom septembra predávať svoj dlho očakávaný skladací smartfón Galaxy Fold. Aj keď na prvý pohľad ide o úžasné a futuristické zariadenie, je tu minimálne jeden dôvod, prečo by ste si ho nemali kupovať.

Tým dôvodom je jeho odolnosť. Galaxy Fold bol svetu prvýkrát ukázaný ešte začiatkom tohto roka a jeho predaj mal začať 25. apríla. Prvé testy ale ukázali, že je až žalostne krehký a má viacero chýb, takže Samsung sa rozhodol jeho predaj odložiť. Sľuboval nám, že celý čas na svojom prvom skladacom mobile usilovne pracoval a všetky vady odstránil.

Avšak, aj napriek tomu nejde o žiadne zvlášť odolné zariadenie. Práve naopak, skladacia konštrukcia z neho robí smartfón, na ktorý si budete musieť dávať veľký pozor, inak sa nevyhnete drahému servisu. Dokazuje to aj nový test odolnosti spoločnosti Squaretrade, ktorá poskytuje rozšírené záručné služby na elektroniku.

zdroj: SquareTrade, Inc. | youtube.com

Problémy s displejom začali už pri 18 500 ohnutiach

Nový Galaxy Fold podrobili dvom testom odolnosti. V tom prvom sa snažili zistiť, ako je na tom skladací mechanizmus a ohybná obrazovka. Samsung tvrdí, že Galaxy Fold by mal zvládnuť minimálne 200 tisíc ohybov, čo sa rovná približne piatim rokom používania. Squaretrade sa preto rozhodli pozrieť na to, či je to pravda pomocou špeciálneho robota, ktorý ohýbal jeho displej.

Prvý problém sa objavil už po 18 500 ohnutiach. Na obrazovke sa objavili zaseknuté pixely. Po 40 tisícoch ohybov prestala fungovať dotyková obrazovka, a tak nechali smartfón cez noc oddýchnuť. Na druhý deň už dotyk fungoval normálne. Po 120 tisíc ohnutiach, čo sa rovná asi 3 rokom používania, začal horšie pracovať ohýbací mechanizmus, zaseknuté pixely nezmizli.

Po prvom páde rovno do servisu

V druhej časti spravili klasický test pádom z výšky 1,8 metra. Galaxy Fold sa rozbil už po prvom páde na otvorenú obrazovku – zničila sa obrazovka, nefungoval dotyk a problémy robila aj kamera. O nič lepšie na tom nebol ani pád v zatvorenom stave, kedy sa poškodila predná obrazovka, rozbila sa predná kamera a nefungovala ani zadná. 

Čo to pre nás znamená? Nech už je Galaxy Fold akokoľvek pokrokový mobil, v skutočnosti je pre bežné používanie až príliš náchylný na poškodenie. Už po prvom páde by ste s ním museli ísť do servisu, pričom výmena displeja na takomto smartfóne vás vyjde minimálne na niekoľko stoviek eur.

zdroj: youtu.be

Najnovšie z kategórie: Video

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio