MOBIL.sk MOBIL.sk

Prezident Trump vo facebookovej kampani údajne ukradol hudbu nahrávacej spoločnosti
zdroj: MOBIL.sk

Prezident Trump vo facebookovej kampani údajne ukradol hudbu nahrávacej spoločnosti

Prezident Donald Trump je veľmi rozporuplnou osobnosťou americkej politiky a finančníctva. Najnovšie sa stal rozporuplnou osobnosťou aj v oblasti facebookovej reklamy.

45. prezident Spojených štátov započal predvolebnú kampaň pred najbližšími voľbami amerického prezidenta, ktoré sa odohrajú už v budúcom roku. Jednou z foriem jeho kampane sú aj facebookové videá, pričom v najnovšom z nich sa objavil aj hudobný podmaz. Problémom je, že prezident si podľa nahrávacej spoločnosti, ktorá zastupuje autora piesne, vôbec nepýtal povolenie na umiestnenie tejto piesne do videa. Ide tak o krádež.

Trump je vo svete sociálnych sietí veľmi aktívnym človekom. Už počas svojej predvolebnej kampane veľmi aktívne komunikoval najmä prostredníctvom nich. Mohol by teda vedieť, že v prípade, že chce na (politickú) reklamu použiť akýkoľvek audio alebo vizuálny záznam, ktorý nevytvoril priamo on alebo ľudia, ktorých si najal, je potrebné použitie takýchto materiálov riešiť s autorom alebo aspoň so spoločnosťou, ktorá autora zastupuje. To sa údajne neodohralo.

V najnovšom facebookovom reklamnom videu Trump útočí na demokratického kandidáta, senátora Coryho Bookera. Ako podmaz pritom použil pieseň Life & Music (feat. Big Tone) od Rogiérsa, ktorého zastupuje spoločnosť Fibby Music Group. Tá však upozornila server Gizmondo na fakt, že Trump túto pieseň používa bez súhlasu a zmluvy. Zástupcovia Facebooku sa k veci vyjadrili nasledovne: "Zaviedli sme rôzne opatrenia, ktoré pomôžu držiteľom práv chrániť svoje práva duševného vlastníctva na Facebooku a môžu naším nástrojom nahlásiť zneužitie obsahu."

Samotný autor pesničky sa k celej veci nijako nevyjadril, ale jeho facebookový profil je plný statusov o Trumpovom rasizme, trestných činoch páchaných na deťoch a všeobecne o Trumpových prešľapoch. Zrejme teda nesrší šťastím. Takéto veci sa na internete síce stávajú, ale je veľkých rozdiel v tom, či to spraví bežný človek alebo prezidnent Spojených štátov. Mimochodom, toto nie je prvý Trumpov takýto prešľap. Už v minulosti bolo z facebooku jedno jeho video odstránené kvôli rovnakému problému.

Najnovšie z kategórie: Facebook

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio