MOBIL.sk MOBIL.sk

Spoločnosť GoPro predstavila akčné kamery Hero8 Black a GoPro Max. Tie posúvajú hranice kreativity na úplne novú úroveň (VIDEO)
zdroj: GoPro

Spoločnosť GoPro predstavila akčné kamery Hero8 Black a GoPro Max. Tie posúvajú hranice kreativity na úplne novú úroveň (VIDEO)

Trh s akčnými kamerami zaznamenal veľký boom najmä v posledných rokoch. Užívajú si ich milovníci cestovania, akčných športov či amatérski filmári. Spoločnosť GoPro dnes predstavila už 8. generáciu svoje kamery Hero, ktorá posúva možnosti tvorby na novú úroveň.

Kamerka GoPro Hero7 patrila k tomu najlepšiemu vo svojom segmente. Kým predošlé verzie (Hero5 a Hero6) priniesli len niekoľko vylepšení, Hero7 dostala do vienka pokročilú elektronickú stabilizáciu obrazu HyperSmooth alebo rapídne vylepšenú kvalitu obrazu či zvuku.

Ako sme už spomínali vyššie, spoločnosť GoPro v predošlých rokoch trochu stagnovala. Hodnota firmy kontinuálne klesala, čo bolo pravdepodobne spôsobené monopolom, ktorý GoPro na trhu s akčnými kamerami mala. Lenže v priebehu tohto roka predstavila svoju akčnú kamerku aj značka DJI, ktorá to v oblasti filmárskej techniky vie robiť naozaj dobre. Preto bolo pre GoPro nutnosťou prísť s niečím konkurencie schopným. A stalo sa.

GoPro Hero8 Black

GoPro Hero8 prichádza s ešte lepšou stabilizíciou HyperSmooth 2.0, ktorá na produktových videách vyzerá neskutočne a navodzuje pocit, že máte svoju kamerku pripevnenú k stabilizátoru, ktorý by vás stál niekoľko stoviek eur naviac. Novinkou je modulárne prisvecovanie scény, príslušenstvo v podobe pripojiteľného mikrofónu a selfie displeja, zabudovaný úchyt a funkcia, ktorú spoločnosť nazvala "digitálne objektívy".

Fyzicky je Hero8 podobná verzii 7, ale je o 14 % ľahšia, má zabudovaný úchyt na spodnej strane, čo manipuláciu s ňou určite mnohým uľahčí. Veľmi výrazne by mala byť vylepšená kvalita zabudovaného mikrofónu a všetko je, samozrejme, vodotesné do hĺbky 10 metrov. Možnosti zachytávania obrazu sú však veľmi podobné ako u modelu z minulého roka. Hovoríme o možnosti zachytávať 4K video pri 60 snímkoch za sekundu, FullHD video pri 240 sním

koch za sekunfu a fotografovanie 12-megapixelových obrázkov.

Najväčšie zmeny v oblasti softvéru tiež potešia potencionálnych záujemcov. Práve tie umožňuje funkcie ako extrémna stabilizácia HyperSmooth 2.0, režim LiveBurst, ktorý odfotí až 90 obrázkov vášho objektu, pričom začne fotiť už 1,5 sekundy predtým ako stlačíte spúšť, aby vám nič neuniklo. Spomínané digitálne objektívy prinášajú rôzne druhy softvérového skreslenia obrazu (režimy Narrow, Distortion-free, Wide a Super view) a okrem 4K či FullHD videa máte možnosť natáčať aj do 2,7K či 1440p.

gopro hero 8 max
GoPro

Poslednou chuťovkou sú tzv. mody. Základný Media mod pridá mikrofón, konektor USB-C, 3,5 mm audio jack konektor, HDMI port a dva porty pre pripojenie ďalšieho príslušenstva ako je externý selfie displej či prisvetľovacia dióda. V priebehu času sa však určite dočkáme aj viacerých iných modov, a to aj od výrobcov príslušenstva tretích strán. Momentálne sa dajú tieto doplnky ešte predobjednať nedajú ale už v priebehu decembra tomu tak bude. Media Mod bude stáť 80 Eur, Light Mod necelých 50 Eur a Display Mod bude za 80 Eur.

gopro hero8 black mods
GoPro

Kamerka GoPro Hero8 sa dá predobjednať už dnes za cenu 429 Eur, pričom distribuovať sa zažne už 15. decembra. Od 20. decembra ju potom nájdete aj v obchodoch s elektronikou.

GoPro Max

Spolu s odelom Hero8 Black predstavila spoločnosť GoPro aj nový model zameraný na 360-stupňové videá. Kamerka GoPro Max prináša až dva objektívy, ktoré toho v konečnom dôsledku nevedia až toľko ako GoPro Hero8, ale čo sa týka spomínaných panoramatických videí, tu dokáže zázraky. Navyše má v sebe zabudovanú kamerku tesne nad displejom, takže vlogovanie s ňou bude veľmi jednoduché.

Zrejme najzaujímavejším je režim Max TimeWarp, ktorý vám umožní robiť zábery s efektom akčných hollywoodskych filmov. Dostupné je aj 360-stupňové audio alebo finkcia PowerPanorama. Kamerku GoPro Max si môžete predobjednať za 529 Eur. Kompletné podrobné špecifikácie nových produktov nájdete na stránke výrobcu. Minuloročné kamerky GoPro Hero7 Black a GoPro Hero7 Silver ostávajú v predaji ako lacnejšie alternatívy.

gopro max 360
GoPro Max / GoPro
zdroj: gopro.com

Najnovšie z kategórie: Video a foto

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio