MOBIL.sk MOBIL.sk

14-ročné dievča zabil smartfón, ktorý vybuchol počas počúvania hudby
zdroj: publicdomainpictures.net

14-ročné dievča zabil smartfón, ktorý vybuchol počas počúvania hudby

V malej kazachstanskej dedinke zomrelo 14 ročné dievča, ktorej cez noc z ničoho nič explodoval smartfón. Alua Asetkyzy Abzalbek zaspala pri počúvaní hudby a svoj smartfón nechala na nabíjačke. Uprostred noci sa počas nabíjania z ničoho nič vznietil, píše portál The New Zealand Herald.

14 ročnú tínedžerku našli na druhý deň mŕtvu. Polícia si myslí, že pri vznietení utrpela vážne zranenie hlavy, ktoré ju okamžite zabilo. Experti zistili, že mobil začal horieť niekedy nad ránom. Dôvod bol prehriate, ktoré spôsobilo nabíjanie. Jej smrť označili ako „tragickú udalosť.“

Momentálne nepoznáme značku mobilu, ktorý sa počas nabíjania vznietil. Nevieme ani to, či dievča používalo oficiálnu nabíjačku alebo neoficiálnu adaptér. Práve podobné napadobeniny adaptérov a neoficiálne komponenty z Číny bývajú najčastejším problémom vznietenia a explodovania smartfónov. Aj preto sa odporúčajú nevyužívať. 

Neoficiálne nabíjačky a komponenty bývajú najčastejším dôvodom vznietenia smartfónov | zdroj:mobil.sk

Smartfóny, podobne ako akákoľvek iná elektronika môže niekedy zlyhať. V prípade mobilov zvykne byť najrizikovejším komponentom, ktorý spôsobuje vznietenia, práve batéria. To však samozrejme neznamená, že by sme sa ich mali obávať. Aj keď sa podobné prípady dejú, našťastie sú veľmi zriedkavé a batérie v mobiloch môžeme označiť ako bezpečné.

Jedinú výnimku tvoria prípady, kedy boli smartfóny zle navrhnuté. Určite si spomeniete na veľkú aféru okolo Galaxy Note 7, ktorý museli kvôli riziku vznietenia úplne stiahnuť z trhu. Dôvodom bola chybne navrhnutá batéria a nedostatočná kontrola kvality. Samsung odvtedy prišiel s novým programom bezpečnosti batérie, ktorým chcú zariadiť, aby sa podobné prípady už nikdy neopakovali.

zdroj: bgr.com

Najnovšie z kategórie: Príbehy

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio