MOBIL.sk MOBIL.sk

Skvelú instagramovú fotografiu odfotíte aj pred bytovkou. Fotograf ukazuje, že sa to dá!
zdroj: Kai Böttcher / Instagram

Skvelú instagramovú fotografiu odfotíte aj pred bytovkou. Fotograf ukazuje, že sa to dá!

Určite sa vám už stalo, že ste sa prehrabávali množstvom dokonalých fotografií na Instagrame a hovorili si, prečo práve tie vaše nevyzerajú tak dokonalo. Realita je však väčšinou obyčajnejšia, než sa na prvý pohľad zdá.

Ak si myslíte, že k dokonalému portrétu potrebujete bezchybnú scenériu, tím ľudí a celú hordu technických doplnkov a osvetlenia, ste na omyle. Fotograf @kai.boet odhaľuje, že hoci mnohé instagramové fotografie pôsobia tímto dojmom a vyzerajú naprosto dokonale, dajú sa odfotiť aj u vás v kuchyni, na balkóne či pred bytovkou.

instagram fake
Kai Böttcher / Instagram

Keď si prezriete fotografie nižšie, zistíte, že väčšina takýchto fotografií môže byť fotená na úplne obyčajnom mieste, vedľa ktorého dennodenne prechádzate. Nepotrebujete ani fotografický ateliér s množstvom vybavenia. Fotograf totiž používa prirodzené svetlo a LED lampu v hodnote niekoľkých desiatok eur. V čom je teda rozdiel medzi jeho a vašimi fotkami?

Kai Böttcher / Instagram

V prvom rade zrejme každému jasné, že pre skutočne profesionálne vyzerajúce portréty je potrebné použiť (bez)zrkadlovku a nie smartfón. Hoci sú súčasné smartfóny vybavené umelou inteligenciou a viacerými objektívmi, na kvalitu fotografií z profesionálneho fotoaparátu sa jednoducho nedoťahujú (aj keď rozdiely už sú veľmi minimálne). Je to dané najmä kvalitou optiky, veľkosťou senzora či svetelnosťou objektívu. Dnes už ale nie je problém kúpiť dobrý fotoaparát s APS-C snímačom za niekoľko sto eur.

Kai Böttcher / Instagram

Druhý dôvod, pre ktorý sú dané fotografie tak dobre vyzerajúce, je síce zadarmo, ale o to obtiažnejšie je ho dosiahnuť. Ide o d skvelý nápad a dobré oko. Toto nemajú všetci a mnohí sa celý život učia umeniu vidieť v každodenných situáciách a miestach fotografickú príležitosť. Pokiaľ tento dar máte, dokážete vykúzliť skvelé fotografie aj s lepším smartfónom.

Kai Böttcher / Instagram

A presne o to ide. Mnohí fotografi tvrdia, že nie je dôležité, akú máte fotografickú výbavu, ale aké máte oko. Ak chcete fotiť fotografie, tak foťte. Všetko, čo k úžasným instagramovým fotografiám potrebujete, je chcieť a pracovať na sebe. Keby ste si chceli prezrieť viacero portrétov fotografa Kaia Böttchera, postačí kliknúť na tento odkaz.

instagram foto fake
Kai Böttcher / Instagram
Kai Böttcher / Instagram
instagram foto fake
Kai Böttcher / Instagram

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio