MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple vydáva jednu aktualizáciu iOS 13 za druhou. Snaží sa opraviť množstvo chýb
zdroj: Apple

Apple vydáva jednu aktualizáciu iOS 13 za druhou. Snaží sa opraviť množstvo chýb

Zdá sa, že posledná verzia iOS 13 spoločnosti Apple úplne nevyšla. Prvá verzia obsahovala viacero chýb a bezpečnostných problémov, čo pri veľkej aktualizácií nie je nič nezvyčajné. Applu sa ale akoby nedarí s nimi úspešne bojovať, pretože vydáva jednu aktualizáciu za druhou.

Začalo to systémom iOS 13.1, ktorý mal byť pôvodne vypustený 30. septembra. Kvôli chybám spojeným s pripojením Bluetooth, Wi-Fi, klávesnicou a dokonca jednou bezpečnostnou, ktorá umožňovala dostať sa ku kontaktom zaheslovaného mobilu nám ju ale nakoniec priniesli už 24. septembra.

Zdá sa ale, že nebola úplne dotiahnutá do konca. Len tri dni po nej prišiel do našich iPhonov iOS 13.1.1, ktorý opravoval chyby v predchádzajúcej verzií. Šlo napríklad o problém s vybíjaním batérie, asistentkou Siri a chybou, ktorá ovplyvňovala klávesnice tretích strán. 

zdroj: Apple

No a včera, len jeden pracovný deň od vydania opravného iOS 13.1.1 tu máme ďalšiu opravnú verziu, tentoraz s označením iOS 13.1.2. Zameriava sa na opravu chýb, ktorá trápia užívateľov a neboli odstránené v predchádzajúcom update. Ide napríklad o menšie chyby v aplikácii Kamera a problémy s iCloud zálohou. 

Už to naozaj začína vyzerať tak, že Apple si nevie postrážiť vlastný systém a unikajú mu dôležité veci. Veríme, že v najbližších aktualizáciách sa to konečne vyrieši a iOS bude taký, aký ho máme radi – stabilný, bez chýb a v dokonalom prepojení s hardvérom. Podobne ako prvá verzia iOS 13, aj aktuálne aktualizácie sú dostupné pre iPhone SE, 6S, 6S Plus a novšie spolu s iPodom 7. Dostupné sú aj pre všetky iPady Pro, iPad Air 2, iPad 5, iPad Mini 4 a novšie pod názovm iPadOS.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio