Mobil.sk Mobil.sk

Apple by mohol premeniť logo na zadnej strane iPhonu na notifikačnú diódu
zdroj: Apple

Apple by mohol premeniť logo na zadnej strane iPhonu na notifikačnú diódu

Spoločnosť Apple by mohla v budúcnosti splniť sen všetkým majiteľom iPhonov, ktorým chýba notifikačná dióda. Jej umiestnenie by ale bolo trochu netradičné.

Spoločnosť plánuje vložiť notifikačnú diódu do loga Apple na zadnej strane iPhonov. Aspoň to naznačuje nový patent, ktorý odhalil portál Apple Insider. V patente sa píše o „nastaviteľnej dekorácii,“ ktorá by bola schopná reagovať na „prichádzajúcu komunikáciu“ alebo „upozornenie kalendára“ tak, že zmení svoj vzhľad.

Apple vyslovene nespomína, na akom zariadení by sa táto „dekorácia“ reagujúca na upozornenia mohla nachádzať. V patente sa ale píše o mobilnom telefóne, preto je pravdepodobné, že ju využije v niektorej generácii nových iPhonov. Na druhej strane, v patente sa nachádza aj niekoľko ilustračných obrázkov, na ktorých sú nakreslené laptopy, tablety a tiež niečo, čo vyzerá ako počítač iMac. 

zdroj: Apple

Pre jabĺčkovú spoločnosť by to v podstate nebola novinka. Staršie MacBooky obsahovali do roku 2015 svietiace logo na zadnej strane. Po veľkej zmene dizajnu ho však spoločnosť nahradila obyčajným logom, čo sa stretlo aj s negatívnymi reakciami. Množstvo zákazníkov by preto privítalo, keby nadchádzajúce generácie MacBookov logo reagujúce na upozornenia obsahovalo.

Vráťme sa ale ešte na chvíľu k iPhonom. V skutočnosti nejde o žiadny prelomový nápad vo svete smartfónov. Napríklad taká Motorola One Zoom využíva zadné logo spoločnosti Motorola ako notifikačnú diódu. Ide o užitočnú drobnosť, vďaka ktorej viete, že máte v mobile neprečítané notifikácie aj v prípade, že je umiestnený displejom nadol. 

Treba ale podotknúť, že zatiaľ ide len o patent na papieri. To znamená, že nemáme žiadnu záruku toho, že ho v budúcnosti spoločnosť Apple využije. Ak mám povedať za seba, určite by som podobnú „vychytávku“ v budúcich generáciách iPhonov uvítal.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio