MOBIL.sk MOBIL.sk

Cestovateľovi na Islande vypadol iPhone z lietadla. Našiel sa po 13 mesiacoch a... fungoval! (VIDEO)
zdroj: Haukur Snorrason | facebook.com

Cestovateľovi na Islande vypadol iPhone z lietadla. Našiel sa po 13 mesiacoch a... fungoval! (VIDEO)

Príbeh islandského fotografa menom Haukur Snorrason dokazuje, že iPhony sú skutočne odolné zariadenia a nedokáže ich zničiť ani pád z lietadla a viac ako ročný pobyt pod holým nebom.

Haukur Snorrason sa venuje prevažne fotografiám svojej rodnej krajiny – Islandu. Minulý rok sa zúčastnil leteckej prehliadky na malom lietadle ponad rieku Skaftá. Rozhodol sa zachytiť krásu islandskej prírody z vtáčej perspektívy a natočiť ju na svoj iPhone 6S. To ale nebol práve najšťastnejší nápad, pretože silný vietor mu z ničoho nič vyrazil iPhone z ruky.

Fotograf tak spravil nechcený test odolnosti svojho iPhonu 6S, ktorý spadol z výšky asi 60 metrov na skalnatý terén, ktorý obmývala mohutná rieka. Haukurovi bolo jasné, že niečo podobné nemôže smartfón prežiť, a tak sa s ním rozlúčil. Aké bolo jeho prekvapenie, keď sa o 13 mesiacov dozvedel, že ho niekto našiel?

zdroj: Haukur Snorrason | facebook.com

Mobil našla ležať na zemi partia turistov, ktorí fotografa kontaktovali. iPhone bol aj napriek pádu z veľkej výšky a 13 mesačnému pobytu v tvrdej islandskej prírode plne funkčný. Jediný problém bol v mikrofóne, keďže pri telefonovaní druhá strana nepočula Haukurov hlas. Inak bol ale vo veľmi dobrom stave. Pripomeňme, že iPhone 6S nie je oficiálne ani vodeodolný a neobsahuje žiadny certifikát IP.

Haukur Snorrason mal šťastie, že telefón pristál na kúsku machu. Ako sám hovorí, mach v tejto oblasti je veľmi silný a môže merať až 30 centimetrov. To je zrejme hlavný dôvod, ako mohol prežiť šesťdesiatmetrový pád. Pred zlým počasím ho zas ochránil plastový obal. Aj tak ale ide o pôsobivý výkon a iPhone 6S si zaslúži poklonu. A aby sme nezabudli, Haukur v ňom dokonca našiel video, ktorá nakrúcal pri páde.

zdroj: Haukur Snorrason | facebook.com

Najnovšie z kategórie: iPhone

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio