Mobil.sk Mobil.sk

iPhone 12 vraj príde o horný výrez v obrazovke! Technológia Face ID bude umiestnená v ráme
zdroj: Ben Geskin

iPhone 12 vraj príde o horný výrez v obrazovke! Technológia Face ID bude umiestnená v ráme

Žiadny výrez, diera ani vysúvacia kamera. Apple údajne plánuje umiestniť kameru do rámu nad displejom.

Len pred dvoma dňami sme písali o tom, že budúci rok sa konečne dočkáme výrazných dizajnových zmien v iPhonoch. Jeden z najdôveryhodnejších analytikov, Ming Chi-Kuo tvrdí, že najbližšia generácia by mala dostať o niečo hranatejší vzhľad a bude tak viac pripomínať obľúbený iPhone 4. Zároveň by sa mali zmeniť veľkosti displejov – iPhone 12 Pro bude mať 5,4 palcov (iPhone 11 Pro má 5,8 palca) a iPhone 12 Pro Max až 6,7 palcov (súčasný iPhone 11 Pro Max má 6,5 palcov).

Teraz na internet unikli nové informácie, ktoré do určitej miery túto predpoveď potvrdzujú. Prišiel s nimi dizajnér Ben Geskin, ktorý je známy svojimi konceptami a vizualizáciami zariadení. Tvrdí, že jeden z prvých prototypov budúcoročných iPhonov, s ktorými Apple pracuje, má až 6,7 palcový displej, avšak bez výrezu v hornej časti obrazovky.

zdroj: Ben Geskin

iPhone ale aj napriek tomu ponúka technológiu 3D rozpoznávania tváre Face ID. Všetky senzory a snímače, ktoré boli vo výreze, sa presunuli do horného rámu. Vďaka tomu sa Apple mohol zbaviť výrezu a dizajn iPhonu vyzerá o niečo čistejšie. Ben Geskin spravil aj vizualizáciu, ktorá vychádza z týchto informácií. 

Je fakt, že na vizualizácii nie je ani stopy po tom, čo hovoril Ming Chi-Kuo - teda, že iPhone 12 bude mať hranatejší dizajn. Geskin ale zrejme vychádzal len z jeho vlastných informácií, a preto jeho vizualizácia pripomína aktuálnu generáciu iPhone 11, len bez horného výrezu. 

Keďže ale ide o jedny z prvých informácií o budúcoročných iPhonoch, musíme ich brať trochu s rezervou. Koniec koncov, do ich predstavenia stále zostáva celý rok. Navyše, jeden z dôveryhodných zdrojov únikov, Steve Hemmerstoffer, sa vyjadril, že týmto informáciám neverí.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio