MOBIL.sk MOBIL.sk

OnePlus 7T oficiálne predstavený! Vylepšený trojitý fotoaparát, väčší displej a stále nízka cena
zdroj: OnePlus

OnePlus 7T oficiálne predstavený! Vylepšený trojitý fotoaparát, väčší displej a stále nízka cena

Čínska spoločnosť OnePlus nám včera predstavila nástupcu úspešného smartfónu OnePlus 7. Novinka nesie názov OnePlus 7T a oproti svojmu predchodcovi prináša niekoľko nových prémiových funkcií, no stále si drží rozumnú cenu.

Len jeden OnePlus?!

Trochu nás prekvapilo, že spoločnosť nám predstavila len jeden smartfón. Začiatkom tohto roka sme sa totiž dočkali dvoch mobilov – OnePlus 7 a OnePlus 7 Pro. Preto sme očakávali, že aj na jeseň nám Číňania prinesú okrem klasického modelu aj jeho „Pro“ verziu. Tá sa však nekoná, aspoň nie zatiaľ. Na druhej strane ale nemusíme byť sklamaní. OnePlus 7T obsahuje mnoho rovnakých funkcií ako OnePlus 7 Pro a uspokojí tak aj náročnejších užívateľov.

zdroj: OnePlus

Väčší displej, menší výrez 

Nový smartfón ostáva verný dizajnu, ktorý definoval smartfóny OnePlus za posledný rok. To znamená, že na prednej strane sa nachádza displej s tenkými rámikmi a malým výrezom v tvare kvapky pre prednú kameru. Ten sa ale teraz zväčšil a má až 6,55 palcov, čo je približne toľko ako iPhone 11 Pro Max. Naopak, výrez je menší o 30%. 

Novinkou je vyššia zobrazovacia frekvencia 90Hz, ktorá sa postará o lepší herný zážitok a plynulejšie animácie. Obrazovka sa môže pochváliť formátom novej generácie HDR10+ s vyšším dynamickým rozsahom a tým pádom krajšími farbami. Oproti OnePlus 7 sa zvýšil aj jas obrazovky na 1000 nitov.

zdroj: OnePlus

Nekompromisný výkon a nová generácia nabíjania

OnePlus 7T je poháňaný najvýkonnejším procesorom od Qualcommu – Snapdragonom 855+. Ten by mal byť o niečo rýchlejší ako klasický Snapdragon 855 použitý v predchádzajúcej generácií a má o 15% lepšiu grafickú kartu. O aplikácie bežiace na pozadí sa postará 8GB pamäte RAM.

Mobil sa bude predávať s pamäťou 128 alebo 256GB a spoločnosť použila nový štandard UFS 3.0, vďaka čomu by sa mali rýchlejšie spúšťať aplikácie a malo by mu trvať kratšie, kým sa zapne. Novinka je vybavená slušnou 3800mAh batériou s podporou rýchlo nabíjania Warp Charge 30T. Vďaka nemu by ste podľa slov výrobcu mali dokázať nabiť batériu doplna do jednej hodiny. 

zdroj: OnePlus

Trojitý fotoaparát s režimom makro

Jedným z najväčších lákadiel je ale nový zadný fotoaparát. OnePlus stavil na trojitú kameru usporiadanú do kruhu, pričom hlavný senzor od Sony má až 48 megapixelov. Oproti minulej generácií má nižšiu clonu – f/1.6, čo by sa malo odraziť na svetlejších fotografiách po tme. Dopomáha mu 12 megapixlová telefoto kamera a 16 megapixlový ultra široký fotoaparát schopný zachytiť záber v 117 stupňoch (rovnako ako OnePlus 7 Pro). Kamera dostala aj niekoľko softvérových vylepšení ako režim makro, ktorý dokáže snímať zo vzdialenosti 2,5 cm a super spomalené video schopné nahrávať s 960FPS.

zdroj: OnePlus

Cena pod 500 eur

Zákazníci si budú môcť vybrať medzi dvomi farbami – modrou Glacier Blue a striebronou Frosted Silver. Zadná strana je matná a vytvára atraktívny farebný prechod. OnePlus 7T bude od výroby obsahovať Android 10 a predávať sa začne 28. septembra v Indii. Jeho cena vychádza v prepočte 490 eur za 128GB model a 515 eur za 256GB verziu. Na ostatné trhy príde 18. októbra.

zdroj: OnePlus

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio