MOBIL.sk MOBIL.sk

Huawei Mate 30 Pro má najlepší fotoaparát v mobile, iPhone 11 Pro pre zmenu najlepší displej
zdroj: MOBIL.sk

Huawei Mate 30 Pro má najlepší fotoaparát v mobile, iPhone 11 Pro pre zmenu najlepší displej

Jeseň je už tradične vcelku bohatá na novinky v oblasti smartfónov. Dočkali sme sa niekoľkých vlajkových lodí, ktoré opäť prepisovali štatistiky v oblasti najlepších súčastí dnešných smartfónov.

Len v auguste spoločnosť Samsung predstavila smartfóny Note10 a Note10 Plus a razom sa tieto novinky dostali na samotný vrchol v oblasti displeja a fotoaparátu. Lenže v posledných týždňoch sa ku slovu dostali aj značky Huawei či Apple, ktoré do týchto tabuliek zasiahli.

samsung galaxy note 10 +
Samsung Galaxy Note10+ / Samsung

Spoločnosť Apple predstavila iPhony 11, 11 Pro a 11 Pro Max. Posledné dva zmienené modely sú pritom vybavené novým Super Retina XDR displejom s technólogiou OLED. Jedným z jeho predností je jemnosť, energetická úspornosť, vysoký kontrast 2 000 000:1, verné podanie farieb, či vysoká svietivoť s hodnotou 800 nitov, pričom krátkodobo sa displej dokáže rozsvietiť až na 1200 nitov.

iphone 11pro.jpg
Apple

Spoločnosť Display Mate, ktorá dlhodobo testuje kvalitu displejov túto zobrazovaciu jednotku ohodnotila po prvýkrát v histórii ratingom A+ pre najlepší displej, aký kedy v smartfóne bol. Nové iPhony Pro sa tak zaradili k Samsungom radu Galaxy Note10, ktoré hodnotenie A+ dostali tiež.

huawei mate 30 pro ilustračné
Huawei

V súvislosti s displejmi iPhonov sa v posledných dňoch objavila ešte jedna správa. Apple bude upozorňovať, pokiaľ si displeje nových iPhonov 11 dáte vymeniť v neoficiálnom servise. Tento zásah podľa spoločnosti Apple môže vyvolať problémy so zobrazovaním či ovládaním iPhonu, preto sa vám niekoľko dní po výmene displeja bude zobrazovať hlásenie o tomto zásahu. Smartfón však budete môcť používať aj naďalej, akurát môžete prísť o záruku.

dxomark
DxOMark

K podobnej zmene prišlo aj v oblasti fotoaparátov. Aj tu podľa testov DxOMark dominoval rebríčku smartfón Galaxy Note10 Plus, no po predstavení čínskeho Mate 30 Pro sa na trón fotomobilov posadil práve on. So svojimi 121 bodmi sa dostal relatívne ďaleko pred model Galaxy Note10 + 5G, ktorý získal "iba" 117 bodov. Sme zvedaví, ako bude vyzerať rebríček po tom, čo web DxOMark otestuje nové iPhony 11 Pro. Apple nikdy nešetrí superlatívmi v spojitosti so svojimi novinkami, ale či dokážu obstáť v ťažkej konkurencii ukážu až nezávislé testy.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio