MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple už takmer dokončil svoj Apple campus II
zdroj: apple.com

Apple už takmer dokončil svoj Apple campus II

Steve Jobs ešte v roku 2009 zavolal Normanovi Fosterovi z britskej spoločnosti architektov Foster+Partners, že by potreboval pomoc. Už vtedy bol v pláne Apple Campus II. Začal sa stavať pred rokom a dnes je takmer dokončený.

Spoločnosť k svojmu novému sídlu pristupovala presne tak, ako ku svojim produktom. Maximalisticky, ekologicky a so štýlom. Dnes si tak pomocou leteckých záberov z dronov môžeme pozrieť výsledok.

Apple campus 2
apple.com

Už pri plánovaní sa dohliadalo na to, aby bol celý projekt efektívny a šetrný k životnému prostrediu. Celý je inšpirovaný britským London Square a areálom Stanfordskej univerzity, kde budovy obkolesuje park. Ten bude tvoriť až 80% plochy vrátane zelene uprostred hlavnej budovy Spaceship, ktorá má tvar vesmírnej lode. Táto zeleň bude zavlažovaná recyklovanou vodou, ktorú bude produkovať 13 000 zamestnancov. Mimochodom steny hlavnej budovy s názvom Spaceship sú z obrovských oblúkových plátov skla, ktoré boli dovezené z Nemecka a sú to vraj najväčšie kusy skla, aké boli kedy vyrobené. Steny zo skla majú tú výhodu, že prepúšťajú ohromné množstvo svetla, čo šetrí energiu. Celý komplex bude fungovať výlučne na solárnej energii a systém prirodzenej ventilácie bude schopný bežať bez klimatizácie či kúrenia až 75% roka.

Apple campus 3
apple.com

V areáli sa bude nachádzať aj 11 tisíc parkovacích miest a 300 nabíjacích staníc pre elektromobily. Taktiež wllness centrum pre 20 tisíc ľudí, 5570 m2 kaviarní a reštaurácií a v neposlednom rade podzemné Auditórium s kapacitou 1000 ľudí pre predstavovanie produktov. Bude to teda naozaj veľkolepé. Pozrite si to ale na vlastné oči na videu.


Apple Park 2017

zdroj: youtube.com

Neviem ako vy, ale ja sa pri sledovaní toho všetkého, čo sa v Cupertine podarilo vybudovať za jeden jediný rok, tak vnútorne pýtam sám seba, či niekedy budeme schopní na Slovensku za rok opraviť výtlky na cestách.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio