MOBIL.sk MOBIL.sk

Samsung Galaxy S11 dostane pôsobivú kameru so 108MP senzorom a 5 násobným optický zoomom
zdroj: Samsung

Samsung Galaxy S11 dostane pôsobivú kameru so 108MP senzorom a 5 násobným optický zoomom

Na internete sa postupne začínajú vynárať prvé informácie o pripravovanom smartfóne Galaxy S11. A to aj napriek tomu, že jeho predstavenie očakávame až na budúci rok. Najnovšie správy hovoria o tom, že jedným z najväčších lákadiel nadchádzajúcich vlajkových lodí od Samsungu bude ich kamera.

Správa prichádza z juhokórejského portálu The Elec a naznačuje, že Samsung chystá pre mobil Galaxy S11 niečo naozaj výnimočné. Podľa nich by sa mal stať prvým smartfónom od tejto spoločnosti, ktorý poskytne 5 násobný optický zoom.

Aktuálna generácia, Galaxy S10, je schopná len dvojnásobného optického zoomu. Pokiaľ chcete fotografiu priblížiť viac, musíte tak spraviť softvérovo a pripraviť sa na stratu kvality. Podobne na tom sú napríklad aj nové iPhony 11 Pro. O niečo ďalej je už spoločnosť OnePlus, ktorej posledný mobil dokáže priblížiť fotografiu trojnásobne. Čo sa týka priblíženia, trhu ale aktuálne kraľujú Huawei P30 Pro a Oppo Reno 10x Zoom, ktoré zvládnu 5 násobný optický zoom.

zdroj: Samsung

Samsung by sa tak dotiahol na svojich čínskych konkurentov a mohol zaujať viac zákazníkov. Tu však novinky ohľadom kamery nekončia. Správa zároveň hovorí, že Samsung plánuje po rokoch vymeniť 12MP kamery za podstatne väčšie snímače. Galaxy S11 by mal dostať šialený 108MP fotoaparát – niečo, čo sme zatiaľ v smartfóne nevideli.

Kamerový senzor by tak bol omnoho väčší ako je štandardom a mohlo by naň dopadať viac svetla. To by znamenalo, že kamera dokáže vytvárať omnoho svetlejšie fotografie v noci a za zhoršených svetelných podmienok. Samsung by tiež mohol využiť populárnu technológiu kombinovania 4 pixelov do jedného a stále vytvárať obrovské 27MP fotografie.

Najnovšie z kategórie: Samsung

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio