MOBIL.sk MOBIL.sk

iPhony pre rok 2020 prídu s veľkou zmenou dizajnu, ktorá poteší najmä fanúšikou iPhonu 4
zdroj: Apple

iPhony pre rok 2020 prídu s veľkou zmenou dizajnu, ktorá poteší najmä fanúšikou iPhonu 4

Spoločnosť Apple údajne v budúcom roku predstaví iPhony, ktoré budú mať značne odlišný dizajn od súčasných modelov. Informoval o tom analytik Ming Chi-Kuo, ktorého predpovede sú už celé roky nesmierne presné.

Súčasná generácia iPhonov sa ešte poriadne ani nestihla ohriať na pultoch predajní a už sú tu informácie o tej budúcej. Kým iPhony 11, 11 Pro a 11 Pro Max recyklujú už tri roky starý dizajn iPhonu X a do istaj miery aj dizajn iPhonu 6 z roku 2014, nasledujúca generácia má byť odlišnál. V Apple sa vraj rozhodli, že nasledujúce iPhony sa svojim vzhľadom vrátia k milovanému hranatému dizajnu iPhonu 4.

Dizajn Jonyho Ivea pre iPhone 4 považujú mnohí fanúšikovia za najlepší a najkrajší dizajn iPhonov vôbec. Išlo o smartfón sendvičovej konštrukcie, kde boli dva pláty skla spevnené kovovým rámom. Z konštrukčného hľadiska je to podobné aj dnes, ale Apple zvolil zaoblený dizajn, ktorý má pôsobiť ako jednen kompaktný predmet. Pri iPhone 4 to tak nebolo. Návrat k hranatému dizajnu sledujeme aj uposledných iPadov Pro.

apple iphone 4
iPhone 4 / Nicepik.com

Kuo hovorí, že novinky zrejme budú mať mierne zahnuté 2,5D tvrdené (alebo zafírové) sklo, ale inak sa budú ponášať na iPhone 4. Apple príde rovnako so zmenami uhlopriečok displeja. Najmenší iPhone 12 Pro bude mať uhlopriečku 5,4 palca (súčasný iPhone 11 Pro má uhlopriečku 5,8 palca), iPhone 12 by mal prísť po prvýkrát s technológiou displeja OLED, jeho uhlopriečka sa však nezmení. No a zmeny sa dočká aj najväčší z iPhonov, iPhone 12 Pro Max, ktorého displej narastie na 6,7 palca.

apple iphone 4
iPhone 4 / Apple

Poniektorí z vás si zrejme pamätajú na problémy s anténou, ktoré mal iPhone 4 hneď po začatí predaja. Inžinieri v Apple jednoducho zle naprojektovali antény smartfónu a ten strácal signál, keď ste ho nesprávne chytili. Problém bol tak závažný, že sa k nemu priznal aj samotný Steve Jobs, ktorý inak držal bobríka mlčanlivosti, nech sa dialo čokoľvek. Apple vraj v tomto prípade príde s úplne novým dizajnom antén, ktoré by už mali fungovať bez problémov.

apple iphone 4
iPhone 4 / Wikimedia.org

Mimochodom, budúcoročné iPhony Pro už budú podporovať moderné 5G pripojenie, čipy však údajne dodá spoločnosť Qualcomm. Hoci Apple tento rok kúpil biznis s 5G čipmi od spoločnosti Intel, prvé hotové 5G čipy budú podľa Kua nasadené až v roku 2022. Dovtedy bude tieto súčasti Applu dodávať spomínaný Qualcomm. Kuo tiež očakáva, že kým tento rok sa vďaka novému fotoaparátu, lepšej výdrži batérie a niekoľkým ďalším novinkám podarí celosvetovo predať 75 miliónov iPhonov, v budúcom roku by to vďaka radikálnej zmene dizajnu malo byť až 85 miliónov kusov. Sme zvedaví, koľko podrobností o chystaných iPhonoch ešte vypláva na povrch za nasledujúci rok.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio