MOBIL.sk MOBIL.sk

Apple vo videách ukazuje možnosti nového operačného systému iPadOS (VIDEO)
zdroj: Apple

Apple vo videách ukazuje možnosti nového operačného systému iPadOS (VIDEO)

Spoločnosť Apple pre pár dňami vydala operačný systém iPadOS pre všetky podporované tablety iPad. Keďže ide o novinku, rozhodla sa zverejniť aj iekoľko videí, ktoré poukazujú na nové funkcie tohto systému.

V prvom videu sa pozrieme bližšie na funkciu Slide Over. Ide o pokročilý multitasking pri používaní viacerých aplikácií na jednej obrazovke. Kým jednu môžete mať otvorenú v režime celej obrazovky, okien s druhou aplikáciou môžete mať hneď niekoľko a jednoducho medzi nimi listovať podľa potreby. Takýto multitasking zvyšuje produktivitu práce.

V druhom z videí Apple vysvetľuje fungovanie klasického multitaskingu, kde na obrazovke môžete mať spustené hneď dve aplikácie v rôznom pomere rozdelenia obrazovky. Môžete mať otvorenú dokonca tú istú s rozdielnym obsahom v oboch oknách alebo si jednoducho pridať ďalšiu dvojicu na ďalšiu plochu a potom medzi týmito plochami prepínať.

V ďalšom z nich si môžete osvojiť prácu s textom. Označovanie, kopírovanie či vkladanie.

Jednou z noviniek v novom iPadOS je aj možnosť zmenšiť si klávesnicu, presunúť ju do rohu, kde na nej môžete zadávať text jednou rukou.

Posledné video je akousi prehliadkou všetkých novniek naraz.

S príchodom nového operačného systému iPadOS sa iPady stávajú oveľa produktívnejšími zariadeniami. Už nemusia nutne slúžiť iba na prezeranie webového obsahu. Menej náročným používateľom dokážu nahradiť klasický počítač aj pri pracovných úlohách.

zdroj: Apple | youtube.com

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio