MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi predstavil smartfón s obrovskou 5000mAh batériou a cenou pod 90 eur
zdroj: mi.com

Xiaomi predstavil smartfón s obrovskou 5000mAh batériou a cenou pod 90 eur

Mobil je určený pre ľudí, ktorí hľadajú lacný a pekný smartfón, avšak potrebujú nadštandardnú výdrž batérie.

Spoločnosť Xiaomi predstavila nový dostupný smartfón pod svojou podznačkou Redmi. Ide o nástupcu lacného mobilu Redmi 7A, ktorý bol predstavený len pred štyrmi mesiacmi. Nový Redmi 8A prichádza v úplne novom dizajne, ktorý odráža moderné trendy v smartfónoch. Má veľký, 6,22 palcový displej s tenkými okrajmi a malým výrezom pre fotoaparát v hornej časti obrazovky.

zdroj: mi.com

To najväčšie lákadlo pre zákazníkov bude ale jeho obrovská výdrž. Mobil totiž dostal novú 5000mAh batériu, čo znamená, že sa bez problémov dostanete na celodennú výdrž aj pri náročnejšom používaní. V prípade, že smartfón využívate priemerne, malo by vám stačiť nabíjanie každý druhý deň. Pozitívum je aj to, že podporuje 18W rýchlo nabíjanie.

Redmi 8A patrí medzi najlacnejšie mobily tejto značky, takže z hľadiska výbavy nemôžeme očakávať žiadne zázraky. Je poháňaný dostupným čipom Snapdragon 439 a predáva sa s 2 až 3GB pamäte RAM. Vnútorné úložisko má 32GB. Na zadnej strane sa nachádza jeden 12 megapixlový fotoaparát, vo výreze vpredu je 8 megapixlová selfie kamera. 

zdroj: mi.com

Novinka bola zatiaľ predstavená len pre Indiu, keďže v tejto krajine je veľký záujem o podobne dostupné zariadenia. Predávať sa začne od 29. septembra v prepočte za 83 eur v prípade 2GB+32GB verzie a za 90 eur v prípade 3GB+32GB modelu. Predchádzajúca generácia sa momentálne predáva aj na Slovensku, takže očakávame, že aj Redmi 8A príde aj na náš trh. Pripraviť sa ale musíme na mierne vyššiu cenu.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio