MOBIL.sk MOBIL.sk

Aj Instagram dostane tmavý režim. A takto bude vyzerať!
zdroj: MOBIL.sk

Aj Instagram dostane tmavý režim. A takto bude vyzerať!

S príchodom najrozšírenejších operačných systémov pre smartfóny Android 10 od Google iOS 13 od spoločnosti Apple, dostali používatelia možnosť zapnúť si tmavý rečim, ktorý šetrí oči i batériu smartfónu. Nie všetky apliácie však sú pripravené na túto zmenu. Azda jednou z posledných najpoužívanejších je appka sociálnej siete Instagram, ktorá sa však tmavého režimu dosčká podľa všetkého tiež.

Weby AndroidPolice a 9to5Google priniesli informáciu o tom, že instagram testuje tmavý režim. A to nielen pre Android 10, ale aj pre niektoré skoršie verzie operačného systému Android. Používatelia, ktorí sú zapojení do testovania aplikácie Instagram našli vo verzii 114.0.0.24 možnosť prepnúť instagram do tmavého režimu, pokiaľ je hlavná téma systému nastavená do tmavých odtieňov. A musíme uznať, že Instagramu čierna naozaj pristane. Aby ste si vedeli urobiť predstavu o tmavom vzhľade Instagramu, pripájame niekoľko náhľadov appky, ktoré urobili testeri.

instagram tmavy rezim
Joe Kester / Twitter

Tmavý režim pre Instagram vraj reaguje aj na funkciu Samsung Night v Androide 9 Pie. Vývojári tvrdia, že v danej testovacej aplikácii sa ešte stále nachádza niekoľko chýb, kde tmavý režim zatmavý aj súčasti, ktoré by nemal. Napriek tomu by sme sa už stabilnej verzie aplikácie určenej pre širukú verejnosť mohli dočkať už v dohľadnej dobe. Hoci sa tmavý režim zdá ako jednoduchá záležitosť, najmä v komplexných aplikáciách (akou Instagram nepochybne je) je zavedenie tmavého režimu pre vývojársky tím vcelku pracná záležitosť.

instagram tmavy režim
zdroj: AndroidPolice

Pokiaľ by ste si tmavý režim chceli na testovacej aplikácii chceli vyskúšať na vlastnej koži, pripájame link na APK súbor testovacej verzie aplikácie Instagram, ktorý si môžete stiahnuť kliknutím na tento odkaz.

Najnovšie z kategórie: Instagram

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio