Mobil.sk Mobil.sk

iPhone 11 Pro Max má menšiu batériu ako konkurencia. V teste výdrže ju ale s prehľadom porazil!
zdroj: Mrwhosetheboss | Youtube

iPhone 11 Pro Max má menšiu batériu ako konkurencia. V teste výdrže ju ale s prehľadom porazil!

Výdrž batérie nebola v minuloročných iPhonoch parametrom, ktorou by prekonávali konkurenčné Android smartfóny. Nie že by iPhone XS, XR a XS Max toho vydržali málo, avšak na tie najlepšie mobily sa kvôli svojej menšej batérii skrátka nechytali a v testoch ich porážali smartfóny ako Note 9, Galaxy S10+, Mate 20 Pro či OnePlus 6T.

Teraz sa však Apple rozhodol, že svojim iPhonom 11 pridá kapacitu batérie a splní užívateľom to, čo si každý rok žiadajú – lepšiu výdrž na jedno nabitie. Najlepšie na tom je 6,5 palcový iPhone 11 Pro Max, ktorého baterka sa zväčšila až o 25% a teraz má 3969 mAh. Otázka teraz je, ako si tento iPhone poradí s ostatnými vlajkovými loďami a či sa na ne Apple začal doťahovať.

Otestovať sa to rozhodol YouTubový kanál Mrwhosetheboss. Ten vedľa seba postavil iPhone 11, iPhone 11 Pro, iPhone 11 Pro Max, Galaxy Note 10+ a nový Mate 30 Pro od Huawei. Na smartfónoch postupne spúšťal rovnaké aplikácie a sledoval, ako rýchlo sa im bude vybíjať batéria. Vďaka tomu môžeme vidieť, koľko ktorý mobil vydrží pri reálnom používaní.

zdroj: @Mrwhosetheboss | youtube.com

Z hľadiska čísel by mal byť jasným favoritom Mate 30 Pro, ktorý má obrovskú 4500 mAh batériu. Hanbiť sa nemusí ani Galaxy Note 10+ so 4300 mAh baterkou. Aj napriek tomu, že majú o 300-500 mAh väčšie batérie však na nový iPhone 11 Pro Max nestačili. Ukázalo sa, že má najlepšiu výdrž batérie pri reálnom používaní, za čo zrejme vďačí novému úspornému procesoru A13 Bionic a dobrému vyladeniu softvéru s hardvérom.

Sám Mrwhosetheboss vo videu povedal, že iPhone 11 Pro Max vydržal najdlhšie zo všetkých mobilov, ktoré kedy testoval. Pokiaľ vám teda záleží na dlhšej výdrži, tento smartfón môže byť ten pravý pre vás. No a poďme sa ešte na záver pozrieť na konkrétne časy jednotlivých mobilov:

  • iPhone 11 – 5 hod 2 min
  • Samsung Galaxy Note 10+ - 6 hod 31 min
  • iPhone 11 Pro – 6 hod 42 min
  • Huawei Mate 30 Pro – 8 hod 13 min
  • iPhone 11 Pro Max – 8 hod 32 min
zdroj: bgr.com

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Fun rádio