MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi Mi 9 Pro 5G je nový super výkonný čínsky mobil s 30W bezdrôtovým nabíjaním
zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi 9 Pro 5G je nový super výkonný čínsky mobil s 30W bezdrôtovým nabíjaním

Xiaomi nám včera predstavil nástupcu úspešného smartfónu Mi 9 z februára tohto roku. Novinka nesie názov Mi 9 Pro 5G a prináša hneď niekoľko kľúčových noviniek, ktoré by mohli zákazníkov zaujať.

Xiaomi Mi 9 Pro 5G vyzerá veľmi podobne ako pôvodná verzia. Prednú stranu tvorí veľký, 6,4 palcový OLED displej s rozlíšením 1080p. Novinkou je „profesionálna kalibrácia,“ vďaka čomu by mal mať o niečo krajšie farby.

Mobil je vybavený procesorom Snapdragon 855+. Ide o nový čip od Qualcommu, ktorý ponúka ešte vyšší výkon ako Snapdragon 855 a verzia „Pro“ by tak mala byť rýchlejšia. V svojom vnútri skrýva až 8 alebo 12GB pamäte RAM a vďaka 5G modemu podporuje aj novú generáciu sietí. 

zdroj: Xiaomi

Mi 9 Pro, ako jeden z mála čínskych mobilov, podporuje bezdrôtové nabíjanie. Mnoho výrobcov sa mu vyhýba, pretože je príliš pomalé. To ale nie je prípad Xiaomi, pretože svoj mobil vybavil rýchlym bezdrôtovým nabíjaním. Vďaka špeciálnemu nabíjaciemu stojanu ho môžete nabíjať až na 30W. Vďaka tomu dokážete nabiť jeho 4000mAh batériu len za 69 minút. Klasické nabíjanie cez kábel so 40W nabíjačkou nabije mobil za 48 minút.

Smartfón obsahuje aj 10W reverzné nabíjanie, ktoré sa postupne stáva stále populárnejšie. Prostredníctvom technológie Qi môžete pomocou Mi 9 Pro 5G nabiť iné zariadenie podporujúce bezdrôtové nabíjanie. Stačí, ak ho priložíte k zadnej strane mobilu.

zdroj: Xiaomi

Zadná kamera zostala prakticky nezmenená. To ale rozhodne nie je problém, keďže Xiaomi Mi 9 je jeden z najlepších fotomobilov na svete. Podľa testu Dxomark mu patrí celkovo 7. miesto medzi fotoaparátmi v smartfónoch. Mi 9 Pro 5G ponúkne 48MP hlavnú kameru spolu so 16MP ultra širokým senzorom a 12 megapixlovým telefoto fotoaparátom. 

O dostupnosti a cene pre slovenský trh zatiaľ nemáme informácie. Predaj Xiaomi Mi 9 Pro 5G začne v Číne a bude stáť v prepočte od 470 do 550 eur – v závislosti od konkrétneho modelu. Bezdrôtová nabíjačka sa bude predávať samostatne za približne 25 eur.

Najnovšie z kategórie: Mobily

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio