MOBIL.sk MOBIL.sk

Xiaomi Mi Mix Alpha je prelomový smartfón so šialeným 180-percentným pomerom displeja k telu!
zdroj: Xiaomi

Xiaomi Mi Mix Alpha je prelomový smartfón so šialeným 180-percentným pomerom displeja k telu!

Čínska spoločnosť Xiaomi je momentálne 4. najväčším výrobcom smartfónov na svete. Ponúka veľmi dobre vybavené smartfóny s veľmi priaznivou cenou, ktoré už roky lákajú zákazníkov. Dnes však značka Xiaomi predstavila prelomové zariadenie, ktoré za prijateľnú sumu rozhodne nekúpite.

Zariadením je najnovšia prémiová vlajková loď Xiaomi Mi Mix Alpha, ktorá prináša neobyčajný displej. V poslednom čase sa výrobcovia doslova predbiehajú v tom, kto prinesie mobil s najväčšou inováciou. Zahnuté displeje, skladacie mobily, to všetko dnes nájdete v portfóliu rôznych značiek. Ale predstavte si mobil, ktorý má displej okolo celého obvodu tela. Xiaomi ho nazýva Surround Display, pretože zariadenie doslova obopína a ponúka tak pomer displeja k telu neuveriteľných 180,6 %.

Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha / Xiaomi

Jediná časť, ktorú by sme mohli nazvať ako rámček displeja smartfónu Xiaomi Mi Mix Alpha je úzky pás na zadnej strane, ktorý je domovom pre sústavu jeho fotoaparátov. Tento pásik je vyrobený z keramiky, ktorú chráni zafírové sklíčko. Telo smartfónu je vyrobené z titánu.

Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha / XIaomi

Hlavný fotoaparát má rozlíšenie 108 megapixelov (fotografie s rozlíšením 12032 x 9024 pixelov a veľkosťou až 40 MB), senzor širokouhlého objektívu 20 megapixelov a teleobjektív nafotí 12-megapixelové fotografie. Hlavný fotoaparát je pritom vybavený technológiou pixel-binning, ktorý dokáže spojiť 4 pixely do jedného a výsledkom tak budú extrémne kvalitné 27-megapixelové fotografie.

Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha / XIaomi

Xiaomi Mi Mix Alpha je prémiový aj svojou ostatnou výbavou. Procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus, 12 GB RAM, 512 GB vnútorného úložiska pre dáta (UFS 3.0) a batéria s kapacitou 4050 mAh, ktorú nabijete 40-wattový rýchlonabíjaním a 27 wattovým bezdrôtovým nabíjaním. To všetko ponúka tento smartfón akoby vystrihnutý z budúcnosti. Podpora 5G sietí je samozrejmosťou.

Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha / Xiaomi

Určite si kladiete otázku, akým spôsobom spoločnosť Xiaomi vyriešila náhodné fantómové dotyky rúk na tele smartfónu pri jeho používaní. Odpoveďou je umelá inteligencia. Spoločnosť tiež vyvinula úplne nový haptický motorček pre spätnú odozvu tlačidiel. Na boku telefónu totiž nenájdeme klasické tlačidlá, hlasitosť sa upravuje dotykom.

Xiaomi Mi Mix Alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha / Xiaomi

Spoločnosť Xiaomi na svojom novom smartfóne vôbec nešetrila a ako už určite tušíte, prejaví sa to aj na cene novinky. Xiaomi bude tento technologický skvost predávať za 20 tisíc Juanov, čo je v prepočte 2560 EUR. Spoločnosť zrejme nepredpokladá, že sa model Mi Mix Alpha bude predávať ako teplé rožky. Zrejme skôr chcela ukázať používateľom svoju víziu budúcnosti, preukázať technologickú vyspelosť a zaradiť sa medzi ostatných výrobcov produkujúcich iné typy futuristických zariadení. čo sa jej rozhodne podarilo.

Najnovšie z kategórie: Xiaomi

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio