MOBIL.sk MOBIL.sk

YouTuberi neveria vlastným očiam! Nové iPhony 11 Pro a Pro Max sú najodolnejšie smartfóny vôbec (VIDEO)
zdroj: EverythingApplePro / JerryrigEverything

YouTuberi neveria vlastným očiam! Nové iPhony 11 Pro a Pro Max sú najodolnejšie smartfóny vôbec (VIDEO)

Tento nadpis by zrejme čakal iba málokto, ale vyzerá to tak, že nové iPhony sú napriek svojmu sklenenému povrchu odolné ako tanky.

Apple aj tento rok pri predstavovaní nových iPhonov použil zázračné marketingové frázy, v ktorých tvrdí, že nové iPhony používajú najodolnejšie sklo, aké kedy bolo v smartfóne použité. Lenže podľa prvých testov odolnosti to bude tentokrát zrejme pravda.

Keď sa YouTuberi v minulosti pustili do ničenia nových iPhonov (8, 8 Plus, X, XS, XS Max, XR) , ukázalo sa, že smartfóny od Apple zas nevydržia až toľko
tvrdého zaobchádzania, koľko by ste si pod pojmom "najodolnejšie sklo v smartfóne vôbec" predstavovali. Tentoraz sú však zaskočení aj samotní youtuberi.

Ako prvý zverejnil video náš obľúbenec v MOBIL.sk, Zack z youtubového kanála JerryRigEverything. Ten iba včera testoval odolnosť nového Samsungu Galaxy Fold a aj keď ide o dômyselné zariadenie, svojou výdržou až tak pozitívne neprekvapil. Opak nastal u iPhonu 11 Pro.


Pri ohýbaní sa ani nepohol, jeho displej odolal aj minútovému nahrievaniu zapaľovačom, čo sa podľa Zacka ešte nestalo a úplným vrcholom bola časť, keď chcel poškriabať zadnú stranu iPhonu svojim náradím. Nielenže ho nedokázalo poškriabať ani rydlo, pod ktorým by zmäkol aj zafír, ale zadná matná strana iPhonov ničila jeho nôž, mince, kľúče, skrutku, ktoré by ste na ňom mohli nastrúhať na prášok (pokiaľ by ste mali dostatok času). Presvedčte sa vo videu.

Druhým testerom odolnosti bol Filip Koroy z kanála EverythingApplePro. Ten zakúpil dva iPhony 11 Pro (jeden z nich bola verzia Max), aby zistil, ako sú na tom iPhony s pádmi na betónový povrch. Nechal ich niekoľkokrát padnúť z výšky ľudského pásu, neskôr z výšky hrude, no nič významné sa neudialo. Nakoniec bol nútený použiť rebrík.

Pozrite si vo videu, kam až musel vyliezť, kým sa iPhone rozbil. Mimochodom prvé prasknutie nastalo až vtedy, keď mu jeden iPhone 11 Pro narazil o ten druhý, čo značí, že do skla narazil oceľový rám iného iPhonu z výšky asi troch metrov. Pôsobivé.

Najnovšie z kategórie: Apple

Pozri viac

Odporúčame

Fun rádio